TÜRKİYE'NİN HER YERİNDE SİZLERLEYİZ

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız 81 milyon ülke insanımıza gece-gündüz demeden hizmet ediyor. Zor şartlar altında yetersiz istihdama, ağır çalışma koşullarına, artan iş yüküne rağmen sabırla, büyük bir özveri ve fedakârlıkla bunu başarıyorlar. O yüzden sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın aldığı maaşlarla vatandaşlarımıza sağladıkları hizmetin karşılığının ödenebildiğini söyleyemeyiz.

Türkiye’nin dört bir tarafında sizlere misafir oluyor, teşkilat ziyaretlerimizde hemen her şehrimize giderek sizlerin azmine bizzat yerinde şahit oluyoruz. Görüyoruz ki meslektaşlarımız, bu aziz millete yüreğiyle, vefasıyla, umuduyla bağlıdır. Acil servislerde, yoğun bakımlarda, 112 komuta kontrol merkezlerinde, idari birimlerde, huzurevlerinde ve sevgi evlerinde siz değerli üyelerimizi ziyaret ediyor, sorunlarınızı yerinde görüyoruz. Sahada sizleri dikkatle dinliyor ve Ankara’ya döndüğümüzde yetkililere sizlerin cümlelerini aynen aktarmayı da görev biliyoruz. Bu ziyaretler esnasında beklentilerinizde, taleplerinizde ve önerilerinizde özellikle birkaç hususun altını tekrar çizdiğinizi görüyoruz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, iş yükü altında artık bir tükenmişlik yaşıyor. Bunun için özellikle önümüzdeki süreçte istihdamın artırılmasına yönelik ciddi adımların atılmasını şart görüyoruz. Emekli olduğunuzda yaşanabilir ve güvenli koşulların sizlere sağlanması için de ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Sendikal faaliyetlerde daha aktif şekilde çalışabilmemiz için örgütlenme hakkının geliştirilmesi gerekiyor. Bu bağlamda kurum idarecileri tarafından sendika odalarımızın fiziki şartlarının uygun şekilde sağlanması, iyileştirilmesi ve sendikal izin sürelerinin de verimli kullanılabilmesi için gerekli duyarlılığın gösterilmesini istiyoruz.

Sağlık-Sen olarak sizlerden aldığımız güç ve desteğe layık olmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 2018 yılı yine Sağlık-Sen’imizin sendikacılık adına ezberler bozduğu bir yıl olacak. Bugün 250 bini aşan üye sayısı ile Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olan sendikamızın bu başarısının altında elbette ki siz değerli şube başkanlarımızın, yönetim kurulu üyelerimizin, ilçe ve işyeri temsilcilerimizin üstün gayreti vardır. Bu nedenle sizlerin emeğinin hiçbir şekilde zayi edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Çalışanlarımızın alın terini korumak için kutsal bir mücadele ortaya koymaktan geri durmayan Sağlık-Sen neferlerimizin çabalarını hangi gerekçe ile olursa olsun değersizleştirmeye çalışanlara karşı da asla tahammülümüz olamaz. Sağlık-Sen Genel Merkezi olarak üyelerimizin her türlü sıkıntısı ve derdi ile yakından ilgilenmeye, onlara karşı yapılabilecek haksız uygulamalara ve baskılara da karşı durmaya devam edeceğiz.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo