HEDEFİMİZ; 250 BİN SAĞLIK-SEN, 1 MİLYON MEMUR-SEN ÜYESİNE ULAŞMAK

Bir toplu sözleşme dönemini daha yeni kazanımlarla geride bıraktık. 215 bine varan üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük sendikalarından olan Sağlık-Sen, elde ettiği kazanımlarla toplu sözleşme masasına damgasını vurdu. Hizmet kolumuzun bütün kademelerinde görev yapan sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımıza ayrı ayrı kazanımlar elde ettik. Fedakarca çalışmalarına karşın yemek sorunu şimdiye kadar çözülemeyen 112 çalışanlarımızdan, AFAD bünyesinde hizmet veren sağlık çalışanlarımıza, kullandıkları izinleri döner sermayesinden kesinti yapılan bütün sağlık çalışanlarımıza kadar herkes kazanımların sahibi oldu. Burada uzun uzun kazanımlardan bahsetmek istemiyorum. Gazetemizde kazanımlarımızı ayrıntılı bir şekilde sizlere sunuyoruz. Ayrıca broşür, afiş, internet sitemiz, diğer internet siteleri ve sosyal medya üzerinden bu konuda siz değerli teşkilatımıza da gerekli bilgiyi aktardık.

 Yetkili olmak, toplu sözleşme masasına oturmak zordur; ancak başka bir zorluk da orada elde ettiğimiz kazanımların sahada üyelerimizin yanı sıra bütün sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına aktarılmasıdır. Birlikte mücadele ettik, yetkili olduk, toplu sözleşme masasında kazanımlar elde ettik; emeğimizin karşılığını emek hırsızlarına kaptırmayalım. Kazanımların hiçbirinde en küçük bir katkısı ve faydası olmadığı halde, kazanımdan bahsedenlere sahada gerekli cevabı verelim ve kazanımlarımıza sahip çıkalım.

 Sağlık-Sen ailemizin değerli mensupları; mensubu olduğumuz Memur-Sen Konfederasyonumuz, “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye, Hedef 1 Milyon Üye” sloganıyla yeni bir sürecin kapısını araladı.

 Öncü medeniyetin temsilcileri, güçlü sendikanın temel taşları, Büyük Türkiye davasının sevdalıları olarak 1 milyon üyeye ulaşmada üzerimize düşeni yapacağımıza dair en küçük bir şüphem yok. Bu kampanyaya biz Sağlık-Sen olarak Hedef 250 Bin Üye diyerek omuz vereceğiz.

 3 milyon 200 bin kamu görevlisi, 1 milyon 900 bin kamu görevlisi emeklisi ve aileleri ile birlikte 20 milyon kişiyi doğrudan, ekonomik ve sosyal etkileri bakımından 78 milyonu yakından ilgilendiren 3. Dönem Toplu Sözleşmesi’ne duruşumuz ve mücadelemizle damga vurduk.

Bunun yanı sıra milli irade ve millet iradesinden, hak ve özgürlüklerden, demokratikleşmeden, ülkenin kangren olmuş sorunlarının çözümünden yana aldığımız tavır ve bu yönde üstlendiğimiz sorumlulukla kazandığımız hüsnü kabul, bizi hedefimize ulaştıracaktır.

Her zaman söylediğimiz gibi; başarının sırrı çalışmak, bize düşen ise daha çok çalışmaktır. Memur-Sen’imizi 1 milyon üyeye, Sağlık-Sen’imizi de 250 bin üyeye taşımak sadece bir üye artışı değil, temsil ettiğimiz değerlerimizin daha geniş kitlelere ulaştırılması, kadim medeniyet değerlerimizin yeniden yeşermesinde yeni alanlar bulmasıdır.

Biz davamıza inanıyoruz, inandığımız için güçlüyüz. Güçlü olduğumuz için de kazanacağız. Bu kutlu yolculuk hepimize hayırlı ve uğurlu olsun.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo