15 Temmuz'da Bir Destan Yazdın Türkiyem!

Gene ezber bozdun Türkiyem.


Gene darbecileri, darbeseverleri, cuntacıları bozguna uğrattın. Hem de senden hiç beklemedikleri bir zamanda ve de senden hiç beklemekdikleri bir biçimde. 


15 Temmuz 2016 gecesinde çoluk-çocuk demeden döküldün sokaklara. Silahlara karşı durdun, tanklara siper oldun. Ve kimsenin beklemediği bir şekilde düzenlerini bozdun. 


Büyüksün Türkiyem hem de çok. 


Eminim ki sen bile bunu tahmin etmiyordun. Beklemiyordun böylesine şanlı bir duruş. Böylesine kahramanca bir duruş. Ama oldu işte, oluyormuş, tarih yazdın Türkiyem, tarih seni yazdı Türkiyem. 


Bütün dünya tarihine büyük bir şerh koydun Türkiyem. İnsanlık tarihe büyük bir destan nasıl yazılır onu gösterdin. 


Hani sivil itaatsizlik diye pazarladıkları sahte kahramanlar var ya, hepsini bir çırpıda tarihe gömdün, bundan sonra insanlık tarihinde en büyük sivil itaatsizlik örneğini gösterdin.


Darbeciler TRT'den kendilerince sokağa çıkma yasağı ilan eder etmez, Ankara sokaklarına koştun. Milletin meclisine ve diğer tüm yerlere. 


En barbarların karşısında en insancıl, en masum, en sivil, en gerçekçi, en sahih, en samimi duruşu gösterdin.


Bunun için çok korktular Türkiyem, bunun için daha ileri gitmeye cesaret edemediler ve sen böyle güzel durdukça cesaret edemeyecekler. 


Evinde oturanlar seni anlayamaz Türkiyem. Boşver sen onları. Uğraşma o geviş getiren kraliçenin soytarılarıyla. Onları iknaya da uğraşma. Bir bilseler biz onları da ne büyük bir felaketten kurtardık. 


Darbenin karşısında çok güzel bir birlik göterdin Türkiyem.
Daim olsun inşallah.
Birliğimiz bozulmasın, dirliğimiz bozulmasın.
Huzurumuz bozulmasın.
Böyle çok daha güzelsin Türkiyem. 
Gözlerimizin önünde acımadan ateş ettiler, tankları üzerimize sürdüler, milletin savaş uçaklarını alçak uçuşlarla tepemizden uçurup çocuklarımıza uykuyu zehir ettiler, o yüksek sesten evlerimizin camları zangır zangır titredi. Acımadılar sıktılar, Boğaziçi Köprüsünde, Kızılayda, Genel Kurmayda, Beştepe'de...
Ama meydanları boşaltamadılar. Korkutamadılar seni Türkiyem. 
Hatta daha da doldu sokaklar. Hatice Teyzeler yanlarında torunlarını da getirdiler. Mahalleliler indi sokaklara, caddelere koştu şanlı bayrağımızı eline alan. 
İnan bunu hiç hesap edemediler Türkiyem.
Daha önceki darbeler gibi olur sandılar. Onlara öğretilen Türk milletinin askerden çok korktuğuydu, darbeden çok korktuğuydu, hemen sesini kısardı, korkardı, güçlüden yana olurdu. Olmadı işte olmadı. 
Haklıdan yana oldu Türkiyem. Haktan yana oldu Türkiyem. Özgürlüğüne sahip çıktı ülkem, geleceğine sahip çıktı. 
Allah bizi böyle daha çok sever Türkiyem. 
Selam olsun sana.
 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo