İŞTE TEŞKİLAT İŞTE SENDİKA

15 Mayıs yetki dönemini açık ara önde bitiren teşkilatımızı canı gönülden kutluyorum. Bir yılın yoğun çalışmasının sonucu olarak üye sayışımızı 211 binlerden 235 binlere çıkardık. Bu, her zaman söylediğimiz gibi büyük Sağlık-Sen ailesinin başarısıdır.

Teşkilatımız yine boş durmadı. Sahada sorunları yerinde tespit etti, kurumları ziyaret etti, genel merkezimizin program ve etkinliklerine katıldı. Elde ettiğimiz kazanımları sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına anlattı. Ve bu yoğun çalışma, bir yetki dönemini daha Sağlık-Sen’in önde tamamlamasıyla sona erdi. Bu başarıda payı olan, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Genel başkanımızdan genel merkez yönetim kurulu üyelerimize, şube başkanlarımızdan şube yönetim kurulu üyelerimize, temsilcilerimize, genel merkez ve şubelerimizin çalışanlarına herkes bu başarının mimarıdır, ortağıdır.

 Bunun yanı sıra siz değerli teşkilatımızla yoğun bir dönemi de geride bıraktık. Ülkemizin değişik bölgelerinde teşkilat eğitim toplantıları düzenledik. Bu toplantılarda şube yönetimlerimizle, temsilcilerimizle bir araya geldik, istişarelerde bulunduk. Sahanın taleplerini ve sorunlarını yerinde dinledik. Çok faydalı bir program olduğu kanaatindeyim. Katılan bütün arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

Geleneksel hale getirdiğimiz Tıbbiye’den Şehadete Programı’nı bu yıl Genel Merkez Yönetim Kurulumuzun katılımı ile gerçekleştirdik. Çanakkale Savaşları sırasında hayatlarını kaybeden tıbbiyeli öğrenciler ve sağlık çalışanlarına yönelik düzenlediğimiz anma programımız Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı'nda gerçekleşti. Genel Başkanımız Metin Memiş’in konuşmasının ardından Gazeteci - Yazar Yavuz Bahadıroğlu Çanakkale Savaşları’yla ilgili konferans verirken, tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez de bir gösteri yaptı. Daha sonra tıbbiyeli gençlerimizin şehit olduğu 57. Alay Şehitliği'ne yürüdük. Sağlık hizmetinin kutsallığını şehadetle taçlandıran tıbbiyelilerle bir kez daha gurur duyduk.

Sağlık-Sen ailesinin değerli mensupları;
Gördüğünüz gibi kadim medeniyet değerlerimizden ayrılmadan, Mevlana’nın pergel metaforunda olduğu gibi, bir ayağımız sendikal değerlerde sabit, diğer ayağımız ise değerlerimizin ışığı doğrultusunda oldukça geniş bir alanda hareket etmekte. Bir yandan üye yaparken, bir yandan da geçmişin ibretlik hadiselerini, bizden önce gidenlerin yaptığı fedakarlıkları ve açtıkları yolu, bizden sonra gelecek nesle taşımak amacıyla çalışıyoruz.

Biz, halkımızla aynı değerlerden besleniyoruz. Aynı dili konuşuyor, sevinçlerimizi paylaşarak büyütüyor, acılarımızı da paylaşarak azaltıyoruz. Onun için büyük bir aileyiz, onun için her zaman öndeyiz.

 Allah gayretlerimizde bize güç versin, başarılarımızı daim eylesin.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo