TERÖRLE MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRMELİ

Ülke olarak çok kritik bir süreçten geçiyoruz. Yıllarca bu milletin kaynaklarını sömüren, can ve mal kaybına yol açan, ocaklar söndüren terörle mücadelede önemli bir sürece girilmiş durumda. Bölücü terör örgütü mensupları şehir şehir, mahalle mahalle, ev ev bulundukları yerlerden çıkartılıyor.


 Taşeron bir örgüt olan PKK, yıllarca milletimize çok çektirdi. Kamu görevlilerinin bölgede görev yapmaması için uğraştı, çok sayıda kamu görevlisini katletti. Ambulansları yaktı, sağlık çalışanı arkadaşlarımı kaçırdı. Bölgeye yatırım gelmemesi ve bölge halkının yoksul kalarak kendisinin kullanabileceği ekonomik seviyede olması için, yatırım yapan özel sektör ve kamunun araçlarına zarar verdi, çalışanlarını yıldırmaya çalıştı. Yıllarca bütçemizin aslan payı savunma sanayine gitti.


 Bebek katili olan terör örgütü, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde yine bebekleri katletti. Geçmişte ne ise, bugün de aynı olduğunu bir kez daha gösterdi.


 Terörle mücadele etkin bir şekilde yürütülürken, bir grup akademisyen ve onlara destek olduğunu açıklayan edebiyatçı, terörle mücadelede devleti suçlayan bir bildiriye imza attı. Terör örgütüne hiç laf etmeyen, terör örgütünü kınamayan, ‘silah bırak’ diyemeyenler, devletimizi suçlama hadsizliğine düştü. Terör diliyle, barış istediler. Terör örgütü PKK’yı masum gösterip, devleti suçlayan bir açıklama ile barış isteyenlerin amaçlarını anlamak zor değil. Barış isteyen barış dili kullansın.


 Ancak, milletimiz ve sivil toplum örgütlerimiz bu camiaya hemen haddini bildirdi, gereken dersi verdi. Demokratik yollarla tepkilerini gösteren milletimiz, terör örgütünü kınamadan, silah bırakmaya çağırmadan, eylemlerine son vermeye çağırmadan yapılan bu sözde barış çağrısının kimlerin ekmeğine yağ sürdüğünü görmek istemeyen ya da görüp de görmezden gelen, anladıkları halde anlamamazlıktan gelenlere gösterdi, anlattı.
 
Sağlık-Sen ailesinin değerli mensupları;
 Onun için hep diyoruz; Biz, büyük bir aileyiz. Biz ve bizim gibi sivil toplum örgütleri ne kadar büyük olursa, sesimiz o kadar gür çıkar. Hakk’ın sesi gür çıksın ki, Batıl sussun. Ailemize dahil ettiğiniz bir üye, bize sadece sayısal üstünlük sağlamayacak, aynı zamanda Hakk’ın savunucusu bir kişi artacak, milli iradeye bir fazla destek olacağız, darbelere ve darbecilere bir kişi fazla ‘hayır’ diyeceğiz.


 Bizler, üyelerimizin yanı sıra sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını çözmeye, kazanımlar elde etmeye devam ediyoruz. Toplu sözleşme kazanımlarımız yeni yılla birlikte yürürlüğe girdi. İmza altına alınıp da, uygulama tebliği henüz çıkmayan konuların da takipçisiyiz, en kısa sürede çıkartılması için mücadele ediyoruz.


 Bu arada, terörle mücadelenin yürütüldüğü bölgelerde sağlık ve sosyal hizmet çalışanı arkadaşlarımızla teşkilatımız da zor şartlar altında görevlerini yerine getiriyorlar. Devletin birçok kurumunun hizmet vermediği bölgede, canı pahasına insanlara sağlık hizmeti sunmaya çalışan, devletine ve milletine hizmet eden arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo