şiddet yüksekova devlet hastanesi’nde

Hakkâri Yüksekova Devlet Hastanesi’nde görev yapan kadın doğum uzmanı Dr. Soner Pul hasta yakınları tarafından darp edildi. Doktor arkadaşımızın hayati tehlikesi devam ediyor. Sağlık-Sen olarak bu saldırıyı kınıyor, bu tür olayların yaşanmaması için yetkilileri acilen göreve çağırıyoruz.


Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son örneği olan bu olay da göstermektedir ki, bugüne kadar sağlıkta şiddet konusunda alınan önlemler, çıkarılan yönetmelikler ve uygulanan tedbirler, bu tür vakaların yaşanmasını engelleyememiştir.


Daha iyi sağlık hizmeti vermek adına zaman ve mesai kavramı gözetmeksizin hizmet veren, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet asla kabul edilemez. Bir kez daha ve açık bir şekilde söylemek istiyoruz ki, şiddet asla bir hak değildir, olamaz.


Sağlık-Sen olarak her an ölümle burun buruna gelen, hayat kurtarma mücadelesi verirken şiddete maruz kalarak bir yan da hayatlarını kaybetme riskiyle görev yapan tüm sağlık çalışanları adına son derece endişeliyiz. Her zaman dile getirdiğimiz gibi, Sağlık Bakanlığı bu konuya proje ve kampanyanın sosyal ortakları ile birlikte daha fazla eğilmelidir. Bundan sonra yaşanacak bu olayların önüne geçilmesi için önlem ve uygulamalar acil olarak hayata geçirilmelidir. Toplumsal şiddetin boyutlarının yansıması olarak sağlık alanında ortaya çıkan bu tür menfur olaylar için gerekli yasal düzenlemeler hayata geçirilmelidir. 

Ülke insanımız için 7 gün 24 saat kutsal bir görevi yerine getiren sağlık çalışanlarımıza uygulanan şiddeti halkımızın da tasvip etmediği muhakkaktır. Hakkari Yüksekova Devlet Hastanesi çalışanlarından Dr. Soner Pul’a yapılan saldırıyı kınıyor, kendisine acil şifalar diliyor, şiddet mağduru tüm sağlık çalışanlarının yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo