Memur-Sen İl Divan Toplantılarında Teşkilatımızla Buluştuk

 

Memur-Sen İl Divan Toplantıları nedeni ile Genel Başkanımız Metin Memiş ve yönetim kurulu üyelerimiz çeşitli illerde toplantılara katıldı.

 


Afyon, Uşak, Manisa ve İzmir'de İl Divan Toplantılarına katılan Genel Başkanımız Metin Memiş toplu sözleşme süreci ve yeni anayasa hakkındaki görüşlerini teşkilatla paylaştı.
"Hakkımız olan toplu sözleşmeyi elde edene kadar mücadeleye devam edeceğiz" diyerek sözlerine başlayan Memiş, referandum öncesinde iktidarın verdiği sözleri yerine getirmemesini eleştirdi. Türkiye'de demokratikleşme adına önemli reformlara imza atan siyasi iradenin, aylardır toplu sözleşme sürecini sonuca ulaştıramadığını kaydeden Memiş, anayasal bir hak olan bu sürecin artık çalışanlar lehine sonlandırılması gerektiğini belirtti.

 


Konuşmasında yeni anayasa sürecine de değinen Genel Başkanı Metin Memiş, yapılacak olan anayasada 'insan onuru' ile 'insan hak ve özgürlüklerinin' varlığının ve teminatlarının kayıt altına alınacağı hükümlerin yer alması gerektiğini belirtti. Bugüne kadar Memur-Sen olarak özgürlüklerin daralmasına zemin oluşturan başta 28 Şubat süreci olmak üzere Balyoz, Ay Işığı, Ergenekon gibi demokrasi düşmanı çetelere ve bu süreçleri oluşturanlara karşı çıktıklarını belirten Memiş "Konfederasyon ve sendikalarımızla birlikte, yeni anayasa hazırlık sürecinde Türkiye'nin en kapsamlı "Sahadan Yeni Anayasaya" araştırmaları, raporları ve diğer sosyal sorumluluk projeleriyle milli iradenin güçlenmesi, yaygınlaşması ve derinleşmesi adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dünyanın en gelişmiş demokrasisine ulaşıncaya kadar demokratik anayasa için sorumluluk almaya, milletin bu talebinin sözcülüğünü yapmaya devam edeceğiz.

 


21 İlde yapılan Memur-Sen İl Divan Toplantılarına Genel Sekreterimiz Semih Durmuş Manisa'da, Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Murat Özdemir Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'nde, Genel Mali Sekreterimiz Mustafa Örnek Konya'da, Genel Basın ve İletişim Sekreterimiz Fatih Kocur Çorum, Samsun, Amasya ve Sinop'da, Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreterimiz Mustafa Kulluk Burdur, Denizli, Aydın ve Muğla'da, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Menderes Turbay da Çanakkale, Balıkesir, Eskişehir ve Kütahya'da katılarak teşkilatlarımızla buluştu.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo