Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun

 

Rahmet iklimi olan ‘üç aylar' bir aydınlık kandille başlıyor. Bugün Regaip Kandili. Bereketi ve mağfireti bol olan manevi bir mevsime girişin ilk kapısı. Bütün üyelerimizin, vatandaşlarımızın ve İslam Alemi'nin Regaip Kandili'ni kutlar, ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa barış, sevgi, huzur ve hoşgörü getirmesini dileriz.

 İslam âleminin rahmet iklimi 'üç aylar' bugün başlıyor. Müslümanların heyecanla beklediği şükür mevsimi, Ramazan ayının yarı sıra, Miraç ve Berat kandilleriyle Kadir Gecesi'ni de bünyesinde barındırıyor.Hicri takvime göre Recep, Şaban ve Ramazan'ı barındıran bu önemli zaman dilimini gündelik hayatın tekdüzeliğinden çıkarıp sosyal barış ve huzurun bir vesilesi saymamız gerekir. Rahmet ikliminin, insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızı hatırlatması gerekmektedir. Ülkemizde geçmişten bugüne hep canlı kalan üç aylar sevgisi tarihte olduğu gibi bugün de toplum hayatına olumlu anlamda yeni bir istikamet vermektedir.

 

Kandiller ve Ramazan ayı, Müslümanlar için tövbe etmenin, manevi arınma ve kendini yenilemenin müjdecisi olmasının yanı sıra, dünyevi meşguliyetlerden sıyrılıp insanların yaratılış gayesini düşünmesi için son derece değerli bir fırsattır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm üyelerimiz ve vatandaşlarımızın Regaip Kandilini tebrik eder, ülkemize, İslam âlemine ve bütün insanlığa sevgi, barış, huzur ve hoşgörü getirmesini dileriz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo