Al Sana Belge, İstifa Sözünü Tut!

 

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun görüşmeleri sürerken, bazı konfederasyon temsilcileri, 2012 için yüzde 4+4'lük zammın, Memur-Sen'in önerdiği akademisyenin oyuyla kabul edildiğini iddia etmişlerdi.

 Doç. Dr. Aydın Başbuğ'un karara muhalefet şerhi koyduğunu belgeleyen Kamu Hakem Kurulu sonuç metnini sitemizde yayınlayarak, gerçeği yansıtmayan açıklamalarla kamuoyunu yanıltmaya çalışan söz konusu konfederasyonların iddialarının asılsız olduğunu kamuoyuna duyurmuştuk.Buna rağmen aynı iddia sahipleri, bu sefer de Doç Dr. Başbuğ'un Kamu Hakem Kurulu sonuç bölümüne şerh koyduğunu, 4+4 zam oranını içeren 4,5 ve 6. maddelere ise şerh koymayıp, evet dediğini ileri sürdü. Ancak Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun sonuç tutanağının tam metninde, iddiaların aksine Doç. Dr. Başbuğ'un söz konusu maddelere karşı oy verdiği ve metni bu şekilde imzaladığı görülüyor.

Karar metninin her sayfasında parafı, son sayfasında ise imzası bulunan temsilcilerine rağmen açıkça yalan söylemeye devam eden iki konfederasyonu sadece biz değil, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'ndaki temsilcileri de yalanlamaktadır. Böylece iddia sahibi konfederasyon ve sendikalar geçmişte olduğu gibi bir kez daha asılsız iddialarıyla baş başa kalmışlardır.

Bu arada Doç. Dr. Başbuğ'un kararın bütünü üzerinde değil, yüzdelik zammı içeren bölüme şerh koyduğuna dair belgenin ortaya çıkması durumunda istifa edeceğini kamuoyuna duyuran konfederasyon başkanının bu belgeden sonra nasıl bir tavır sergileyeceğini merak ediyoruz.

 

 

DOÇ. DR. BAŞBUĞ'UN KARŞI OY VERDİĞİ MADDELER İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararlarına, Doç. Dr. Aydın Başbuğ ile Memur-Sen temsilcileri Hacı Bayram Tombul ve Hüseyin Rahmi Akyüz'ün muhalefet şerhi koyduğunu gösteren belge.

 

KAMU GÖREVLİLERİ HAKEM KURULU KARARLARININ TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo