ATT Derneğinden Sendikamıza Teşekkür Ziyareti

 

 Acil Tıp Teknisyenleri Derneği Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak, yönetim kurulu üyeleri Ekrem Özdemir, Osman Nuri Kundakçı ve Elif Imrak, Genel Başkanımız Metin Memiş'i ziyaret etti.


 

 

Acil Tıp Teknisyenleri Derneği Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak, görevleri itibariyle çeşitli risklerle karşı karşıya kalan 112 çalışanlarının toplu sözleşme süreci sonunda özellikli (riskli) birim kapsamına alınmalarının kendilerini memnun ettiğini belirterek, toplu sözleşme masasında masasında konu ile ilgili verdiği mücadeleden dolayı Genel Başkanımız Metin Memiş'e teşekkür etti.

 

 

 

Sağlık-Sen'in çabaları sonucu 112 çalışanlarının özellikli (riskli) birim statüsüne alındığını kaydeden Genel Başkanımız Metin Memiş, Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre asli görevi yanında sürekli olarak ambulans şoförlüğü yapan acil tıp teknisyenleri, acil tıp teknikerleri ve toplum sağlığı teknisyenlerinin döner sermaye ek ödeme performans puanlarına 10 puan daha ilave edildiğini ve bunun önümüzdeki aydan ititbaren uygulanmaya başlanacağını söyledi. Memiş ayrıca söz konusu karar ile 112 çalışanlarının döner sermaye katsayılarının 150'den 200'e çıkarıldığını belirtti.


Sağlık hizmetlerinde çok büyük emeği ve katkısı olan 112'lerin bu sorununun çözülmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Genel Başkanımız Metin Memiş, kararın tüm 112 çalışanlarına hayırlı olmasını diledi.  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo