4/C’lilerden ve Aile Hekimliği Çalışanlarından Alınan Damga Vergisi Kaldırıldı

 

2010 yılı toplu görüşmelerinde talep ettiğimiz ve torba yasa taleplerimiz içinde de yer alan 4/C'li çalışanlar, aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarından damga vergisi alınmaması talebimiz Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

 

 

Böylece Sağlık-Sen'in girişimleri sonucu 2011 yılında çıkarılan torba yasayla birlikte  4/B'li çalışanlara tanınan damga vergisi muafiyeti, 4/C'li çalışanlar, aile hekimleri ve aile sağlığı elemanları için de uygulamaya konulmuş oldu.

 

Sağlık-Sen'in konu ile ilgili taleplerini gerek toplu görüşme ve toplu sözleşme masasında gerekse açtığı davalarla sürekli gündemde tuttuğunu belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş " damga vergisinin 4/C'li çalışanlar, aile hekimliği ve aile sağlığı elemanlarından da alınmaması konusundaki talebimizi toplu sözleşme oturumunda yeniden gündeme getirmiştik. Israrlı talebimiz üzerine Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal toplu sözleşme masasında ‘Hazırlıklarımızı bitirdik, en kısa zamanda uygulamaya koyacağız' ifadesini kullanmıştı. Uzun süredir kaldırılması için mücadele verdiğimiz 4/C'li çalışanlar, aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarından alınan damga vergisinin kaldırılması talebimiz nihayet gerçekleşti. Çalışanlarımıza hayırlı olsun" dedi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo