Genel Başkan Memiş: “Kazanımlarımızı Sürdüreceğiz”

 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Ankara 2 No'lu Şube'nin yeni binasının açılışında yaptığı konuşmada Toplu Sözleşme masasında elde edilen kazanımlara yenilerini eklemek için mücadeleye hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.

 

 


Toplu sözleşme masasında elde edilen kazanımların önemli bir bölümünün sağlık hizmet koluna ait olduğunu ve bunun da Sağlık-Sen'in mücadele ve gayreti sonucu gerçekleştiğini ifade eden Genel Başkan Metin Memiş sağlık ve sosyal hizmet çalışanları hak ettikleri ekonomik ve sosyal haklara kavuşana dek çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

 

 

 

Sendikacılığı farklı bir mecraya çeken, üyesine ve milletine hizmet hedefiyle ve vizyon sendikacılığı esasıyla yola devam eden Sağlık-Sen'e, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının güveninin tam olduğunu belirten Memiş, en yakın sendika ile aralarındaki üye farkına bakıldığında bunun görülebileceğini belirtti.


Genel Başkan Memiş, hizmetlerin daha kaliteli şekilde yürütülmesi amacıyla yeni binasına taşınan Ankara 2 No'lu Şube Başkanı Erdal Bolatçı ve şube yönetim kurulu üyelerini tebrik etti.

 

 

 

Memur-Sen ve Sağlık-Sen'in çabaları sonucu toplu sözleşme hakkının sendikal mücadele yoluyla elde edilmesinin önemli olduğunu kaydeden Kaçar, toplu sözleşme masasında elde edilemeyen hakların TBMM yoluyla çıkması noktasında çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

 

 

 

Ankara 2 No'lu Şube Başkanı Erdal Bolatçı da yeni binada üyelere daha iyi hizmet verme amacında olduklarını söyledi. Bolatçı, başta Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, genel merkez yöneticileri ve TBMM Sağlık Komisyonu üyesi ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar olmak üzere açılış törenine katılanlara teşekkür etti.

 

 


Ankara 2 No'lu Şube Başkanlığı'nın açılış törenine Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve TBMM Sağlık Komisyonu üyesi ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar'ın yanı sıra Genel Merkez yöneticilerimiz Murat Özdemir, Mustafa Örnek, Fatih Kocur, Şube Başkanları Durali Baki, Ekrem Yavuz, Mehmet Ali Kara, Ankara Halk Sağlığı İl Müdürü Doğan Akdoğan, Hastane Başhekimleri ve Müdürleri ile çok sayıda üyemiz katıldı.

 
 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo