Memur-Sen, Samsunlu Selzedeleri Ramazan’da Yalnız Bırakmadı

Memur-Sen, selin yaralarını sarmaya çalışan Samsunluları Ramazan ayında yalnız bırakmadı. Konfederasyona bağlı sendikaların Samsun şube başkanlarıyla bir araya gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, konfederasyon olarak bu yılki iftar yardımlarını selden zarar gören Samsunlulara ulaştıracaklarını söyledi.

 


Geçen yıl kuraklıkla mücadele eden Afrika'ya Ramazan ayı boyunca yardım ettiklerini hatırlatan Gündoğdu, "Türkiye genelinde Memur-Sen olarak iftarımızı Afrikalı yoksullarla paylaşmıştık. Bu yılki yardımlarımızı genel merkez ve Samsun şubelerimiz olarak sel felaketinden zarar gören vatandaşlarımızla paylaşma kararı verdik" dedi.


Canik Belediyesi ile işbirliği yaparak selden dolayı mağdur olan vatandaşlar ile ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımları ulaştıracaklarını anlatan Gündoğdu, Canik Kültür Merkezi'nde açılan iftar çadırlarında gerekli hizmeti sunacaklarını kaydetti. Gündoğdu, hem genel merkez hem de taşra teşkilatlarında geleneksel olarak düzenlenen geniş çaplı iftar programlarını geçen yıldan itibaren kaldırdıklarını belirterek, bunun yerine daha geniş kitlelere ulaşabilecekleri etkinlikleri hedeflediklerini söyledi. Bu kapsamda geçen yıl yüzyılın açlık krizini yaşayan Somalililere ulaştırılan yardımların bir benzerinin bu yıl sel felaketini yaşayan Samsunlulara yapacaklarını ifade etti.


Memur-Sen İl Temsilcisi Nejdet Güneysu ise yardımların yerine ulaşması için iyi bir şekilde organize olduklarını belirterek, bunun için gerekli ortamı hazırladıklarını ifade etti. Güneysu, "Bizler sivil toplum örgütleri olarak iyi günde kötü günde halkımızın yanında olmayı ve yaraların sarılmasına destek vermeyi sosyal sendikacılık anlayışımızın bir gereği olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo