Kaçar, Malkoç ve Aksu’dan Sendikamıza ‘Hayırlı Olsun’ Ziyareti

 

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Sağlık-Sen eski Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Şeref Malkoç ve Sağlık-Sen eski Genel Başkanlarından Ahmet Aksu, 25-26 Ağustos 2012 tarihinde gerçekleştirilen Sağlık-Sen Genel Merkezi Olağanüstü Genel Kurulu'nun ardından sendikamızı ayrı ayrı ziyaret ederek, Genel Başkanımız Metin Memiş ve Yönetim Kurulu Üyeleri'ni tebrik etti.


İlk Ziyaret, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ve Sağlık-Sen Eski Genel Başkanı Mahmut Kaçar'dan..

İlk olarak Sağlık-Sen Genel Merkezi'ni ziyaret eden Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Sağlık-Sen eski Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Sağlık-Sen'in başarılı bir sendikacılık örneği sergilediğini söyledi. Sağlık-Sen'in sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının hak ve taleplerinin mücadelesinin yanı sıra toplumsal olaylara karşı olan duyarlılığıyla da milletin ve çalışanların gönlünde hak ettiği yeri aldığını ifade eden Kaçar, bölgesinde güç haline gelen Türkiye'nin büyümesinde ve gelişmesinde Sağlık-Sen ve Sağlık-Sen gibi sivil toplum kuruluşlarının payının büyük olduğuna dikkat çekti. Kaçar, " Türkiye'nin güzide sivil toplum kuruluşu Sağlık-Sen'in çok değerli Genel Başkanı Metin Memiş Bey başta olmak üzere tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza ülkeye ve çalışanlara olan katkılarından dolayı teşekkür ediyor, tekrar hayırlı olsun diyor, yeni dönemde de üstün gayret ve başarılarının devamını diliyorum" dedi.


Memiş: Yeni Hedeflere, İyi Planlama, Yoğun Bir Gayret, Birlik ve Beraberlik İçinde Hep Birlikte Ulaşacağız


Genel Başkanımız Metin Memiş de, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Sağlık-Sen eski Genel Başkanı Mahmut Kaçar'ın sendikamıza yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, genelde milletin, özelde sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için önemli değişimleri, gelişmeleri ve kazanımları gerçekleştirdiklerini söyledi. 2011 yılı toplu sözleşme görüşmelerinde etkinlik ve verimlilik açısından kayda değer sonuçlar elde etmelerinin arkasında, yorulmak bilmez bir şekilde yürüttükleri çalışmaların olduğunu vurguladı.

Bundan sonra da belirledikleri hedeflere Sağlık-Sen ailesiyle birlikte tek tek ulaşacaklarını kaydeden Memiş, "Sağlık-Sen olarak, yeni dönemde de yeni hedeflere, iyi planlama, yoğun bir gayret, birlik ve beraberlik içinde hep birlikte ulaşacağız" dedi.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar'ın, TBMM çatısı altında sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının bir temsilcisi olduğunu da hatırlatan Genel Başkanımız Metin Memiş, Sendikamız eski Genel Başkanı Mahmut Kaçar'a bu anlamda da büyük görev düştüğünü söyledi.


Aksu: Sağlık-Sen, Milletin ve Üyelerinin Gücünü Arkasına Alarak Sendikal Mücadelesini Yürütüyor


Sağlık-Sen eski Genel Başkanlarından Ahmet Aksu'da, sendikamıza yaptığı ‘Hayırlı Olsun' ziyaretinde Genel Başkanımız Metin Memiş ve yönetimini tebrik etti.


Sağlık-Sen'in her geçen gün büyümesinin işbaşına gelen Genel Başkan ve Yönetimlerin başarılı çalışmalarının bir eseri olduğunu söyleyen Ahmet Aksu, "Sağlık-Sen, en büyük güç olan milletin ve üyelerinin gücünü arkasına alarak sendikal mücadelesini yürütmüştür. Dünya da hiçbir güç, bu iki asil gücün üstesinden gelemez. Camiasıyla birlikte ekip ruhuyla hareket ederek, başarılara imza atan Sağlık-Sen'in, değerli Genel Başkanı Metin Memiş'i ve değerli yönetimini tebrik ediyorum" dedi.


Sağlık-Sen eski Genel Başkanlarından Ahmet Aksu'nun sendikalarına yapmış olduğu ziyaretten dolayı memnuniyetini belirten Memiş, 1995'te Mehmet Akif İnan'ın öncülüğünde başlayan sendikal mücadeleye, Memur-Sen'le birlikte aynı ilkeler doğrultusunda, doğru yerde durarak, doğru zeminleri kullanarak ve doğru zamanlama yaparak devam ettiklerini kaydetti. "Zor dönemlerde Sağlık-Sen'in kuruluş misyonu doğrultusunda temsil eden başta Ahmet Aksu olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diyen Memiş, bu davanın özünden sapma olmadan 400 bin sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının Sağlık-Sen üyesi olabilmesi hedefiyle mücadele edeceklerini belirtti. Yeni dönemde üye sayısı hedefini 225 bin olarak belirlediklerini ifade den Genel Başkanımız Metin Memiş, "Yeni dönem de bir yandan demokrasinin kurumsallaştırılması ve güçlendirilmesi yönünde toplumsal adımları atarken, diğer yandan da sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını üst düzeyde temsil ederek üye sayımızı artırmanın gayreti içerisinde olacağız" dedi.

 

Malkoç: Sağlık-Sen, Sendikal Ve Toplumsal Misyonun Başarılı Bir Temsilcisi

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar'ın ardından ‘Hayırlı Olsun' ziyaretinde bulunan diğer bir isim ise, Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Şeref Malkoç oldu. Malkoç, Genel Başkanımız Metin Memiş ve Yönetim Kurulu Üyeleri'ni tebrik ederek başarı diledi.


Sivil toplum kuruluşlarının, demokratik kültürün yerleşmesi ve gelişmesi yönünde önemli bir görevi yerine getirdiklerini ve siyasete yön verme açısından öncü misyonlarının olduğunu kaydeden Malkoç, Sağlık-Sen'in de bu misyonun başarılı bir temsilcisi olduğunu söyledi.
Yönetimi adına ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkanımız Metin Memiş de, kuruluş felsefeleri gereği çalışmalarının merkezinde milletin ve üyelerinin olduğunu vurguladı. Değerler sendikacılığı yaptıklarını ifade eden Memiş, ilkelerinden ödün vermeden milletten ve üyelerden aldıkları güçle sendikal mücadelelerini sürdüreceklerinin altını çizdi.


Ziyaretlerde, Genel Başkanımız Metin Memiş'in yanı sıra Genel Sekreterimiz Semih Durmuş, Genel Mali Sekreterimiz Mustafa Örnek, Genel Teşkilat Sekreterimiz Kemal Çırak, Genel Basın ve İletişim Sekreterimiz Mutlu Kaya, Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreterimiz Ekrem Yavuz ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Abdülaziz Aslan da hazır bulundu.

 

Ziyaretlerden Kareler:

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo