Sendikamızdan, Zahteroğulları’na Ziyaret

 

Sendikamız Genel Başkanı Metin Memiş ve beraberindeki yeni Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Zahteroğulları'nı makamında ziyaret etti.


25-26 Ağustos 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen Sağlık-Sen Olağanüstü Genel Kurul'u sonrasında yeniden Sağlık-Sen Genel Başkanı seçilen Genel Başkanımız Metin Memiş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Zahteroğulları'nı ziyaret ederek bir süre görüştü.

 

"Yapılanma Süreci Sağlıklı Bir Şekilde Yürütülmelidir"

 

Sosyal Hizmet Çalışanlarının sorun ve taleplerinin dile getirildiği ziyarette, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın politikalarına da vurgu yapıldı. Bakanlığın Türkiye'nin en büyük bakanlıklarından biri olduğuna dikkati çeken Genel Başkanımız Metin Memiş, bakanlığın yeni yapılanma süreci içinde sağlıklı bir şekilde yapılanmasının genelde ülke ve toplum için, özelde ise çalışanları için elzem olduğunu söyledi. 

 

Memiş, "Bakanlığın yapılanma sürecinin ve politikalarının, çalışanların üretimde pay sahibi olarak görülmesi algısıyla hareket edilerek sosyal, mali ve özlük hakları konusunda hassasiyet gösterildiği bir çalışma sistemi üzerinde sürdürülmesini arzu ediyoruz. Sağlık ve sosyal hizmet kolunda Türkiye'nin yetkili sendikası ve çalışanların temsilcisi Sağlık-Sen olarak, bakanlıkça atılacak adımların ve politikaların en büyük sosyal paydaşı olmanın yanı sıra, çalışanların sorun ve taleplerinin de takipçisi olmaya devam edeceğiz" dedi.

 

"Sağlık-Sen'in Öneri ve Eleştirilerini Önemsiyoruz"


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Zahteroğulları ise, Sağlık-Sen yönetimini, Genel Başkanımız Metin Memiş'in şahsında hayırlı olsun dileklerini ileterek, tebrik etti. Zahteroğulları, Sağlık-Sen'in öneri ve eleştirilerini her zaman öncelediklerini ve önemsediklerini ifade ederek, hedeflerinin toplumun ve bakanlık çalışanlarının memnuniyeti doğrultusunda politikalar ortaya koymak olduğunu sözlerine ekledi.

Ziyarette, Genel Başkanımız Metin Memiş'in yanı sıra Genel Sekreterimiz Semih Durmuş, Genel Mali Sekreterimiz Mustafa Örnek, Genel Teşkilat Sekreterimiz Kemal Çırak, Genel Basın ve İletişim Sekreterimiz Mutlu Kaya, Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreterimiz Ekrem Yavuz ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterimiz Abdülaziz Aslan da hazır bulundu.

 

Ziyaretten Kareler:

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo