Terör Yüreklerimizi Bir Kez Daha Yaktı

 

Ülkemiz ve milletimiz, Bingöl'den gelen acı haberlerle bir kez daha sarsıldı.


Önceki gün Bingöl-Karlıova yolu Hacılar köyündeki menfezin altına konulan bomba, polisleri taşıyan midibüsün geçişi sırasında ağaçlık bölgeye uzatılmış kabloyla patlatıldı. Aracın ikiye bölündüğü saldırıda 8 polis olay yerinde şehit olurken, 7 polis memuru ile bir kız çocuğu da yaralandı.


Bugün öğle saatlerinde ise, PKK'lı teröristler tarafından askeri konvoyun geçişi sırasında yapılan saldırıda 10 askerimiz şehit olurken, 70 askerimiz ise yaralandı.


30 yıldır süren kanlı eylemlerine rağmen sonuç alamayan terör örgütü, son eylemleriyle sivil, asker, polis ayrımı yapmadan kanlı ve çirkin yüzünü bir kez daha gösterdi. Milletimizin birlik ve beraberliğinin, yüreğimizi yakan bu kanlı saldırıların amacına ulaşmasına izin vermeyeceği bilinmelidir.


Asırlara dayanan kardeşlik bağımızı her seferinde hedefine koyan kanlı örgüt, 30 yıldır olduğu gibi bugün de beyhude bir arayış içinde olduğu gerçeğiyle karşı karşıyadır. Bu bilinçle serseri bir mayın misali hedef gözetmeksizin saldırması, son çırpınışlarının açık bir göstergesidir. Bunun yanında Türkiye'nin gücü ve istikrarından rahatsız olan kimi güçler, PKK gibi bir taşeronla bölgesel güç olma yolundaki ülkemizi kararlılığından alıkoyamayacaklarının farkına varmalıdır.


Sağlık-Sen olarak, şehitlerimize Allah'tan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo