İl Divan Toplantılarımız Anadolu’nun Her Tarafında Devam Ediyor

 

Sendikamız tarafından sürdürülen İl Divan Toplantıları tüm hızıyla devam ediyor.

 


Sendikamız Genel Başkanı Metin Memiş ve Genel Merkez Yöneticilerinin katılımlarıyla illerde devam eden İl Divan Toplantıları; Şube Başkanları, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçe ve işyeri temsilcileri, kadın kolları, denetleme ve disiplin kurullarının katılımlarıyla gerçekleştiriliyor.

 

Bugüne kadar Adıyaman, Ankara, Antalya, Burdur, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Manisa, Mersin, Muğla, Osmaniye, Sakarya, Sivas ve Uşak illerinde yapılan İl Divan Toplantılarında, ülke gündemi ile ilgili değerlendirmelerin yanı sıra sendikal faaliyetlere ilişkin bilgi alışverişinde bulunulurken, yeni dönem sendikal çalışma ve hedefler belirleniyor.


Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından ülke genelinde yürütülen İl Divan Toplantıları ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan Genel Başkan Metin Memiş, toplantıların teşkilatlar ve üyeler arasında sendikal mücadele bilincine önemli katkılar sağladığını ifade ederek, toplantıların bundan sonra da artarak devam edeceğini söyledi. "Sendikal sorumluluğumuzun yanında toplumsal sorumluluğumuz da var" diyen Metin Memiş, "Hizmet kolumuzda Türkiye'nin en büyük yetkili sendikası olarak yalnızca üyelerimizin değil, 400 bin sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının hak ve menfaatlerinin mücadelesini de veriyoruz. Diğer boyutuyla ülkemizin büyük sivil toplum örgütü olarak demokrasi ve insan temel hak ve özgürlükleri konusunda üstlendiğimiz toplumsal sorumluluğumuz var. Sorumluluklarının bilincinde hareket ederek, özelde çalışanlarımızın sendikal mücadelesini verirken, genelde ise; milletimizin ortak değerleri ekseninde ülkemizin geleceği ve milletimizin mutluluğu için sendikacılık yapıyoruz. Birlik ve beraberlik içinde aynı duyguyu ve aynı heyecanı yaşayan teşkilatlarımızla birlikte genel merkez yönetim kurulu arkadaşlarımızla tüm Anadolu'ya dağılarak bundan sonra da il divan toplantılarımızı arttırarak sürdürecek, teşkilatlarımızla bilgi alışverişinde bulunmaya devam edeceğiz" dedi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo