Hekimlere ve Toplum Sağlığına Sözlü Saldırıda Bulunan Bayülgen’i Kınıyoruz

 

Sağlık-Sen, üniversite öğrencileriyle yaptığı söyleşi sırasında sigara içmek isteyen şovmen Okan Bayülgen'i, sahneye gelerek sigara içmemesi konusunda uyaran öğrenciye karşı sarf ettiği sözlerden dolayı kınadı.

 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Okan Bayülgen'in hekimler ve toplum sağlığıyla alay eden sözlerini talihsizlik olarak değerlendirerek ünlü şovmeni kınadıklarını söyledi.

 

Toplumsal duyarlılığın en üst seviyeye ulaştığı böyle önemli bir durumda, Bayülgen'in sergilediği tavrın yakışıksız ve utanç verici olduğunu ifade eden Memiş, kendisine uyarıda bulunan öğrenciye yönelik gerek kişilik haklarına gerekse toplum sağlığına olan duyarsız sözlerinin insanların özellikle de gençlerin örnek aldığı bir sanatçıya yakışmadığını söyledi.

 

Kendisine sigara içmemesi konusunda telkinde bulunan hekimlere yönelik sarf ettiği çirkin sözlerinin de affedilemez olduğunu kaydeden Memiş, "Bayülgen'in halkımızın sağlığı için çalışan sağlık çalışanlarını ve sağlık mücadelesini önemsemesi gerekirken tam tersi bir harekette bulunması kendisinin kamuoyu önündeki imajını zedelemiştir" dedi.

 

Kapalı mekanlarda sigara yasağının toplum tarafından artık kabul gördüğünü belirten Metin Memiş, "Bayülgen'in gençlerimizi sigaraya özendirici bir davranışta bulunması kabul edilebilir bir şey değildir. Ayrıca sigara içilmemesi konusundaki bir hekimin daha önceki uyarısını, ağza alınmayacak ifadelerle ve küçük düşürücü bir tavırla muhattabına karşı ifade etmesi kendisine ve karakterine uygun bir davranıştır" sözleriyle eleştirdi.

 

Memiş, Okan Bayülgen'in sözlerinden dolayı tüm hekimlerden ve sağlık camiasından özür dilemesini de istedi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo