SDE BAŞKANI AKGÜN’DEN SAĞLIK-SEN’E ZİYARET

SDE (Stratejik Düşünce Enstitüsü) Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, sendikamızı ziyaret ederek Genel Başkanımız Metin Memiş ve yönetim kurulu üyelerimizle görüştü.

Ziyarette, SDE’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Prof. Akgün, ülke gündemine ve gelecek vizyonuna katkı sunacak çalışmalar yaptıklarını, bu çalışmalarda güçlü ortakların olmasının kendilerini de sevindireceğini ve sonuçlara olumlu katkı yapacağını söyledi.

Bu anlamda Sağlık-Sen’in SASAM’ı kurmasını önemsediklerini belirten Birol Akgün, sağlık ve sosyal hizmet politikalarına katkı sunması ve yön göstermesi anlamında yapılacak çalışmaların önemine vurgu yaptı.

Genel Başkanımız Metin Memiş de konuşmasında, SDE’nin faaliyetlerini yakinen takip ettiğini, ülke çıkarları, milletimizin ve ülkemizin geleceğini etkileyen konularda toplumsal farkındalığı yansıtma veya artırma anlamında önemli bir görevi yerine getirdiğini kaydetti.

Sağlık-Sen olarak SASAM’ın sağlık ve sosyal politikalara katkı sunma, yol gösterme, sorunların tespit edilerek çözüm önerilerinin hazırlanması gibi çalışmalar yapılması amacıyla kurulduğunu hatırlatarak, “Bu anlamda alanında uzman iki kurum olarak işbirliği yapmak ve ortak projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Kadim medeniyet değerlerimizin yeniden inşaası ve günlük hayata yansımasının yanı sıra sosyal sorumluluk gereği bir çok alanda çalışma yapmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

SDE Başkanı Birol Akgün’ün ziyaretinde, sendikamızla SDE arasında ortak projeler gerçekleştirilmesi ve bunun için çalışma toplantıları yapılması kararlaştırıldı.

Görüşmede Genel Başkanımız Metin Memiş’in yanı sıra Genel Başkan Vekilimiz Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcılarımız Abdülaziz Aslan, Himmet Bayar, Mustafa Örnek, Genel Sekreterimiz Fatih Seyran, SASAM Direktörlerinden Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydın, SASAM Uzmanı Mehmet Gözlü ve Memur-Sen Genel Başkan Danışmanı Şahin Ali Şen hazır bulundu.


FOTO GALERİ

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo