GENEL BAŞKANIMIZ MEMİŞ’TEN NUMAN KURTULMUŞ’A ZİYARET

Genel Başkanımız Metin Memiş, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’u ziyaret etti. Ordu Şube Başkanımız Bilal İnanlı ve yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı ziyarette, karşılıklı fikir alış-verişinde bulunuldu.

Sağlık çalışanlarının en öncelikli taleplerinden olan yıpranma payı konusunda yapılan çalışmalara Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’tan destek olmasını isteyen Genel Başkanımız Metin Memiş, “Toplu sözleşmede Bilim Kurulu oluşturulmasını karar altına aldırmıştık. Bu yönde ilk çalışmayı yaptık. Kamudaki unvan ve kadrolara göre yıpranma payı verilecek alanlar belirlenecek. Sağlık çalışanları yıprandıkları halde yıllarca bunun karşılığını alamadı. Bir an önce çalışmalar tamamlanarak sağlık çalışanlarının mağduriyeti giderilmeli” şeklinde konuştu.

Sağlık-Sen olarak çözüm odaklı bir sendikal anlayışı benimsediğimizi belirten Genel Başkanımız Memiş, sorunların çözümünde karşılıklı işbirliğini önemsediklerini söyledi.

Ordu Şube Başkanımız Bilal İnanlı da, Ordu iline yönelik sağlık çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini içeren raporu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a takdim etti.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da konuşmasında ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yıpranma payı konusunda yapılacak teknik çalışmaların tamamlanmasından sonra kendi üzerlerine düşeni yerine getireceklerini belirten Kurtulmuş, Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi. Kurtulmuş, çözüm odaklı sendikal anlayışın, hizmet kalitesi ve çalışan memnuniyetini de artıracağını ifade etti.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo