SAĞLIK-SEN’DEN AKDAĞ, ÜNÜVAR, KAVUNCU ve GÜL’E ZİYARET

Genel Başkanımız Metin Memiş, Genel Başkan Vekilimiz Semih Durmuş ile Genel Başkan Yardımcılarımız Himmet Bayar ve İdris Baykan, Ak Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Sağlık eski Bakanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Başkanı ve Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu ile AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül’ü ziyaret etti.

İLK ZİYARET ÜNÜVAR’A

Genel Başkanımız ve yönetim kurulumuz ilk olarak Necdet Ünüvar’ı ziyaret etti. Burada konuşan Genel Başkanımız, geçtiğimiz yasama dönemlerinde, TBMM Aile ve Sağlık Komisyonu Başkanı olarak Sayın Ünüvar’la verimli bir çalışma dönemi geçirdiklerini söyledi. Sağlık çalışanlarının sorunlarını bilmesi ve bürokrasideki geçmiş tecrübelerinden kaynaklı verimli çalışmaların yeni dönemde de devam edeceğine olan inancını belirten Genel Başkanımız, “Öncelikli konularımız sağlık çalışanlarının yıpranma payına bir an önce kavuşması, ek ödemelerin emekliliğe yansıması, vekil ebe hemşirelerle kamu dışı aile sağlığı çalışanlarının kadroya alınmasıdır. Ayrıca sağlıkta şiddetin önlenmesi konusunda yapılan yasal düzenlemelerin uygulanması konusunda desteklerinizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Necdet Ünüvar ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Sağlık-Sen’in çalışmalarını yakından takip ettiğini ve bilgi sahibi olduğunu söyledi. Sorunların çözümüne yönelik her türlü görüşme ve öneriye kapılarının açık olduğunu belirten Ünüvar, kendilerinin de sorunlarından arınmış, kendisini işine veren sağlık çalışanından memnun olacaklarını ifade etti.

 

PROF. AKDAĞ: SAĞLIK-SEN ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATTI

Genel Başkanımız Memiş ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz daha sonra, Sağlık eski Bakanı, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı (ARGE) Prof. Dr. Recep Akdağ’ı ziyaret etti. Genel Başkanımız Memiş, Bakanlığı sürece Sayın Akdağ’ın önemli çalışmalara imza attığını belirterek, bundan sonraki çalışmalarında da başarı diledi.

Recep Akdağ da, ziyaret dolayısıyla Sağlık-Sen’e teşekkür etti. Sağlık-Sen’in sorunların tespit ve çözümü konularında önemli çalışmalara imza attığını belirten Akdağ, “Sağlık-Sen, sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümünün yanı sıra, kamuoyu ve farkındalık oluşturma konularında da önemli çalışmalar yaptı. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarınızın başarılı şekilde sürmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

PROF. KAVUNCU: SAĞLIK-SEN’İN ÖNERİLERİNİ ÖNEMSİYORUZ

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığı’na seçilen AK Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu’yu da ziyaret eden Genel Başkanımız ve yönetim kurulumuz Kavuncu’ya yeni görevinde başarılar diledi.

Sağlık-Sen olarak komisyon çalışmalarına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden Genel Başkanımız Metin Memiş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözümü için Komisyon Başkanı Kavuncu’dan destek istedi.

Ziyaretlerinden dolayı Genel Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür eden Prof. Dr. Vural Kavuncu Sağlık-Sen’in yaptığı çalışmaları bildiklerini ve yakından takip ettiklerini ifade ederek Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığı olarak Sağlık-Sen’in önerilerini önemsediklerini ve bundan yararlanmak istediklerini söyledi.

GÜL: KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK

Son olarak Ak Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül’ü ziyaret eden Genel Başkanımız ve yönetim kurulumuz, 26. Yasama döneminin hayırlı olmasını diledi. Sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümünde, Gül’den destek isteyen Genel Başkanımız, sorunların çözümünde yapılacak işbirliğinin önemine dikkat çekti.

Abdülhamit Gül de konuşmasında, Sağlık-Sen’i yakından tanıdığını, Memur-Sen’le birlikte hem sendikacılık anlamında hem de milli iradeye yönelik önemli çalışmalara imza attığını söyledi. Sağlık çalışanlarının sorunlarının çözümünde kapısının daima açık olduğunu belirten Gül, ziyaretten duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.


FOTO GALERİ

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo