SAĞLIK-SEN’DEN GÜNDOĞDU, KAÇAR VE ETYEMEZ’E ZİYARET

Genel Başkanımız Metin Memiş, Genel Başkan Vekilimiz Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcılarımız Kemal Çırak, Himmet Bayar, Mustafa Örnek, İdris Baykan ve Abdülaziz Arslan ile birlikte, Memur-Sen Onursal Genel Başkanı, Ak Parti Ankara Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu, Sağlık-Sen Onursal Genel Başkanı, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar ve Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez’i ziyaret etti.

Ziyaretlerde yeniden Milletvekili seçilen Gündoğdu, Kaçar ve Etyemez’e başarı dileklerini ileten Genel Başkanımız Memiş, Memur-Sen ailesinin TBMM’de bu şekilde temsil edilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Sorunları ve çözüm önerilerini bilen, daha önce beraber sendikacılık yaptıkları isimlerin, sorunların çözümünde kendileri için avantaj olduğunu belirten Genel Başkanımız, “26. Yasama dönemi, kamu görevlileri ve sağlık çalışanlarının gözünün üzerinde olduğu bir dönem olacak. Yıpranma payı, ek ödemelerin emekliliğe yansıması, sözleşmeli personele verilen kadro sözlerinin yerine getirilmesi, aile hekimliğinde başta nöbet olmak üzere yaşanan sorunların çözümü ve sistemin yeniden düzenlenmesi, sağlık çalışanları için oldukça önemli konular. Biz, taleplerimizin arkasındayız ve takipçisi olacağız. Sayın vekillerimizin bu konudaki desteklerine olan inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

Ahmet Gündoğdu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken, Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in kamu görevlileri başta olmak üzere ülkemiz, milletimiz ve dünya mazlumları adına önemli görevler üstlendiğini söyledi. Bundan sonra da bu misyonun süreceğine olan inancını vurgulayan Gündoğdu, sorunların çözümünde ve ilgili platformlara taşınmasında her zaman üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade etti.

Mahmut Kaçar da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Genel Başkanlığı’nı yaptığı Sağlık-Sen’i,  Onursal Genel Başkan olarak TBMM’de temsil etmenin kendisini de gururlandırdığını ifade etti. Sağlık-Sen’in talepleri ve sağlık çalışanlarının sorunlarına yönelik çözüm önerilerini zaten bildiğini ifade eden Kaçar, çalışanların sorunlarının çözülmesinin vatandaş memnuniyetin artmasına ve bunun da ülkenin değerlerine bir katkı olacağını kaydetti.

Halil Etyemez de Sağlık-Sen’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde, bütün sendikalara kapısının açık olduğunu hatırlatan Etyemez, bundan sonra da kendisine iletilen her sorunun çözümü için çalışacağını ve konunun takipçisi olacağını ifade etti.

Genel Merkez Yönetim Kurulumuz, ayrıca Ak Parti Grup Başkanvekilleri Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Tokat Milletvekili Coşkun Çakır’ın yanı sıra, Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’nu ziyaret ederek, yeni yasama döneminin hayırlı olmasını diledi.


  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo