GENEL BAŞKANIMIZ MEMİŞ, MERSİN ŞUBEMİZİN İL DİVAN TOPLANTISINA KATILDI

Genel Başkanımız Metin Memiş, Mersin şubemizin düzenlediği il divan toplantısına katıldı. Genel Başkanımız Memiş, il divan toplantısı öncesi sağlık kurumlarını ziyaret ederek, çalışanlar ve yöneticilerle de görüştü.

 

İl Divan Toplantısı’nda konuşan Genel Başkanımız Memiş, toplu sözleşme masasında sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sesi olduklarını, sürecin sabote edilmeye çalışılmasına karşın, birçok kazanım elde ettiklerini söyledi. Sağlık-Sen ve Memur-Sen toplu sözleşme masasında mücadele ederken, masaya yapışıp kalanların, rüyalarında bile elde edemeyecekleri kazanımları küçümsemeye çalıştığını belirten Genel Başkanımız, “Memur-Sen olarak çalışanlarımızın sesi olmaya devam edecek ve daima şartların daha iyi olması, refah payından çalışanların yararlanması için mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

BAYIR-BUCAK'TA İNSANLIK SUÇU İŞLENİYOR

İstikrarın ülkemiz açısından büyük önem taşıdığını belirten Genel Başkanımız Memiş, ülke olarak çok zor bir süreçten geçtiğimizi ve geçmeye devam ettiğimizi belirtti.

 

Son dönemlerde çeşitli bahaneler ile soydaşlarımız olan Bayır-bucak Türkmenleri’ne katliam derecesinde saldırılar düzenlenmesinin kabul edilemez olduğunu belirten Memiş, “Bu yapılan suç insanlığa karşı yapılmış bir suçtur. Yüzyıllardan bu yana Türkmen toprağı olan Bayur-Bucak’ın edilmeye çalışılmasına ve burada yaşayan soydaşlarımızın göz göre göre katledilmesine göz yummamız mümkün değildir” dedi.

 

Programa Genel Başkanımız Metin Memiş’in yanı sıra Genel Başkan Yardımcımız Kemal Çırak, Mersin Şube Başkanımız Şemsettin Karadoğan, Memur-Sen İl Temsilcisi Abdullah Çelik’in yanı sıra ilçe ve işyeri temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.

 

Genel Başkanımız Metin Memiş, Mersin ziyareti kapsamında bir çok kurumu da ziyaret ederek, yönetici ve çalışanlarla bir araya geldi.


  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo