GİRESUN ŞUBEMİZİN İL DİVAN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Genel Başkanımız Metin Memiş, Giresun Şubemizin davetlisi olarak gittiği Giresun'da İl Divan Toplantısı’na katıldı. Toplantıya Genel Başkan Yardımcımız İdris Baykan, Giresun Şube Başkanı Kerim Süral ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Ordu, Trabzon, Rize, Gümüşhane ve Bayburt Şube Başkan ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

İl katıldığı divan toplantısında konuşan Genel Başkanımız Memiş, Sağlık-Sen teşkilatının elde edilen kazanımlarını sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına anlatarak, kazanımlarına sahip çıkmasının önemine dikkat çekti. Genel Başkanımız, “Siz sahada çalışıyorsunuz, biz Genel Merkez’de çalışıyoruz. Sizlerden aldığımız güçle, kazanımlara imza atıyoruz. Kazanım elde etmek kadar, sahip çıkmak ve üyelerimize, çalışan arkadaşlarımıza anlatmak da önemli. Emeğinize sahip çıkın, sizin emeğinizden başkaları ekmek yemesin” dedi.

Yeni döneme yönelik beklentilerimizi de açıklayan Genel Başkanımız Memiş, kamunun istihdama öncülük yapması, Yeni Anayasanın yapım ve yazımı, kamu görevlilerine grev ve siyaset hakkı istediklerini ifade etti. Sendikal örgütlenme hakkının kapsamının genişletilmesi gerektiğini de belirten Genel Başkanımız Memiş, toplumsal sözleşme niteliğinde bir anayasa beklentimizi dile getirdi. Yeni anayasanın ‘kalıcı ve etkin kamu düzeni’ ve ‘bütün kesimlerin katkı sunduğu toplumsal huzur ve barış’ beklentilerini karşılaması gerektiğini de belirten Genel Başkanımız, kamuda iş güvenceli istihdam, gelir vergisi mağduriyetinin giderilmesi, 4/C ve 4/B'lilerin kadroya geçirilmesi, fiili hizmet zammı, ek göstergeler, ek ödemelerin emekli maaşına yansıtılması ve disiplin cezalarının affı gibi taleplerimize de dikkat çekti.

ADMS ÇALIŞANLARININ SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla bu alanda çalışanlar ile ilgili de konuşan Memiş, çalışma şartlarının ağırlığı ve artan iş yoğunluğunun getirdiği fiziki ve psikolojik yıpranma, çalışma şartlarından kaynaklanan güvenlik riskleri, kimyasal, biyolojik, ergonomik tehlikelerin ADSM çalışanlarının temel sorunlarından olduğunu söyledi.

Ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde yeterli sayıda istihdam sağlanması gerektiğini vurgulayan Memiş, meslek hastalıkları tehdidi yaşayan çalışanların çalışma şartlarının da bir an önce iyileştirilmesi gerektiğini söyledi.

 

Genel Başkanımız Metin Memiş, Giresun Ağız Diş Sağlığı Merkezi, Halk Sağlığı, Giresun Devlet Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Kadın Doğum Hastanesi, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, İl Sağlık Müdürlüğü ve 112 çalışanlarını da ziyaret etti.

 


  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo