MEMİŞ: SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YAPILAN SALDIRILARI KINIYORUZ

Genel Başkanımız Metin Memiş, "7 Haziran seçimlerinin hemen sonrasında, terörün sağlık çalışanlarını hedef almış olması gerçekten anlam veremediğimiz bir olaydır" dedi.

Memiş, Sağlık-Sen Batman Şube Başkanlımızca düzenlenen il divan toplantısında yaptığı açıklamada, son dönemde terör örgütü PKK'nın sağlık çalışanları ile sağlık merkezlerine yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

"Savaşlarda dahi kimsenin karışmadığı sağlık çalışanlarının üzerinden elinizi çekin" diyen Memiş, şöyle konuştu: "Sağlık çalışanları öteden beri şiddete maruz kalıyorlar. Bu konuda Sağlık Bakanlığıyla ortak bir çalışma yapmak kaydıyla 'Sağlıkta çalışanlara şiddet uygulayanların tutuklu yargılanması' gibi önemli bir kanun maddesinin çıkartılması sağlandı. Ancak 7 Haziran seçimlerinin hemen sonrasında terörün sağlık çalışanlarını hedef almış olması gerçekten anlam veremediğimiz bir olaydır." 

Memiş, sağlık personellerinin bölge insanının sağlığını korumak için çalıştığını vurgulayarak, "Sağlık çalışanları üzerinden prim yapmaya çalışmayın. Çalışanlarımızın bölge insanına hizmet vermesinin önüne geçmeyin" ifadelerini kullandı.

 

MEMİŞ, VALİ ÇELİK’İ ZİYARET ETTİ

 

Genel Başkanımız Metin Memiş program öncesi Batman Valisi Azmi Çelik’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan ve Batman Şube Başkanı Zahir Seven de hazır bulundu.

 

Genel Başkanımız Metin Memiş Batman’da kurum ve hastane yöneticileri ile birlikte sağlık çalışanlarını da ziyaret ederek sendikamızın faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 


  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo