MEMİŞ: ZULÜMLERE SESSİZ KALMADIK

Memur-Sen Erzurum İl Temsilciliği “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika” Büyük Türkiye Erzurum Buluşması İl Müftülüğü Çok Amaçlı Konferans Salonu’nda yapıldı.

 

Memur-Sen Erzurum İl Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu Büyük Türkiye Erzurum Buluşması’na Sağlık eski Bakanı Ak Parti Erzurum Milletvekili Adayı Prof. Dr. Recep Akdağ, Ak Parti Erzurum Milletvekili Adayları Orhan Deligöz ve Ahmet Yaptırmış, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Memur-Sen Genel Başkan vekili ve Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, Memur-Sen Erzurum İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Abdullah Duman, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile sendika üyeleri katıldı.

 

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş konuşmasında, “Dünya mazlumlarını gözeten bir sendika olduk. Dünyada yapılan zulümlere sessiz kalmadık. Ortak akılla ülkemizde yapılan darbelere siper olduk, engelledik. Başörtüsü yasağı utancı ve katsayı ayıbından ülkemizin kurtulmasına öncülük ettik” şeklinde konuştu.

Ülkemizde demokratikleşmenin önüne sürekli engel çıkarıldığını söyleyen Metin Memiş, askeri darbelerin zamanla şekil değiştirdiğini, 28 Şubat’ta post modern olan darbenin daha sonra da karşımıza Gezi olarak çıktığını kaydetti.

 

Gezi olaylarında 17 ağacı bahane edip feryat figan edenlerin gerçek sebebinin ağaç olmadığının, Yalova’daki asırlık ağaçların kesilmesine sessiz kaldıklarında ortaya çıktığını belirten Memiş, 17-25 Aralık ve 6-8 Ekim olaylarının da başka bir darbe girişimi olduğunu ifade etti. Elde edilen kazanımların sürmesi, darbelerin ve darbecilerin tarihin çöp sepetinde kalması için istikrar ve millet iradesinden yana tavır koyduklarını belirten Metin Memiş, “Biz de bu süreçlerde sivil siyasetin, milli iradenin ve kardeşliğin tarafı olduk. Türkiye’nin büyüme ve gelişme yolculuğuna ilişkin sessiz devrimleri bitirmek ve Yeniden Büyük Türkiye yolculuğunu kesintiye uğratmaya yönelik eylem ve girişimleri püskürtmede aktif rol aldık” dedi.

 

10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminde, vesayet cephesinin adayına karşı milletin adamının yanında olduklarını açık bir şekilde deklare ettiklerini belirten Metin Memiş, 7 Haziran’da yeni anayasa talebinin karşılanabileceği bir sonucun çıkmadığını, 1 Kasım seçimlerinden Türkiye’nin özlediği yeni anayasayı yapacak iktidarın çıkmasını umduklarını ifade etti.

 

Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan da konuşmasında, “Memur-Sen zulmü reddeden bir organizasyondur. Memur-Sen bir idrak hareketidir, soylu mücadelemizin gerektiğini yaptığımız inancındayız. Bizler hizmet sendikacılığı yapıyoruz, dünyanın neresinde bir insanlık dramı varsa oraya ulaştık, tüm mazlumların konfederasyonu olduk, toplu sözleşmesi masasına 11’de 11yaparak hakkımızı aramasını bildik” dedi.

 

Memur-Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman açılış konuşmasında, “14 bin üyemiz ve 11 sendikamız var, kadınlar bizlerin gizli kahramanları, sendikamıza bağlı olarak Emekli Memur-Sen, Genç Memur-Sen oluşturduk. Bunları yaparken de 850 bin olan sendika üyelerimizin sayısını yeni katılımcılarla 1 milyona çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Ak Parti Erzurum Milletvekili Adayı Prof. Dr. Recep Akdağ Metin Memiş ve Mecit Erdoğan’a bakır işlemeli fincan ve Oltu taşı tespih hediye ettiler.

 

Metin Memiş, Erzurum ziyareti kapsamında Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, İl Halk Sağlığı Müdür Vekili Dr. Mesud Fakirullahoğlu, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan’ı ziyaret etti.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo