Çalışma Bakanı Erdem’i Ziyaret Ettik

Genel Başkanımız Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcılarımız ile birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem’i makamında ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na atanan Ahmet Erdem’e hayırlı olsun dileklerini ileten Genel Başkanımız Metin Memiş, toplu sözleşme görüşmelerinde sağlık ve sosyal hizmet çalışanları adına önemli kazanımlar elde ettiklerini belirterek süreçteki çalışmalarından dolayı Bakan Erdem’e teşekkür etti.

BİLİM KURULU BİR AN ÖNCE KURULMALI

Toplu sözleşme görüşmelerinde mutabakata varılan yıpranma payı verilmesi için Bilim Kurulu oluşturulması konusunun hızlandırılması gerektiğini ifade eden Genel Başkanımız Memiş, Bakan Erdem’e sürecin hızlandırılması talebini iletti. Oluşturulacak komisyonda sağlık çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen’den de üye olması gerektiğini kaydeden Memiş, komisyonun bir an önce kurularak çalışmalarına başlaması ve sürecin sonuca ulaştırılması gerektiğini söyledi.

İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda da müşterek çalışma yapılabileceğini kaydeden Memiş böylelikle daha güvenli ve çalışan için sağlıklı çalışma ortamlarının oluşturulabileceğini söyledi. Memiş, Sağlık-Sen olarak iş sağlığı ve güvenliği konusuna her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem ise yıpranma payı için Bilim Kurulu oluşturulması konusunda sürecin hızlandırılması için gerekli çalışmaların yapılacağı söyledi.

İş sağlığı ve güvenliği konusu ile ilgili Genel Başkanımız Metin Memiş’in birlikte çalışma talebine de olumlu yaklaşan Erdem, konunun önemini bildiklerini kaydederek Sağlık-Sen’in sürece olumlu katkılarının her zaman yararlı olacağını ifade etti.

Bakan Erdem ziyaretlerinden dolayı Genel Başkanımız Metin Memiş ve Genel Başkan Yardımcılarımıza teşekkür etti.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo