GENEL BAŞKANIMIZ MEMİŞ’TEN ACILI AİLELERE ZİYARET

Genel Başkanımız Metin Memiş, Diyarbakır’da teröristlerce öldürülen Dr. Abdullah Biroğul, Eczacı Yunus Koca ile Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristlerin saldırısı sonrası şehit olan Polis Memuru Yılmaz Dikmen’in ailelerine taziye ziyaretlerinde bulundu.

İlk olarak Diyarbakır’da Dr. Abdullah Biroğul ile Eczacı Yunus Koca’nın yakınlarını ziyaret eden Genel Başkanımız Metin Memiş, haince ve insanlık dışı yöntemlerle asker, polis, sağlık çalışanı ve vatandaşları katleden terör örgütünün iğrenç yüzünün her eylemde bir kez daha ortaya çıktığını söyledi. Dr. Abdullah Biroğul ve Yunus Koca’nın kendi memleketlerinde kutsal bir görevi yaptığını hatırlatan Genel Başkanımız Memiş, “İnsanlarımıza şifa sunan eller teröre kurban gitti. Bu tür saldırıların amacı birlik ve beraberliğimizi bozmak, huzurumuzu sabote etmek, bölge insanımızı terör eylemleriyle etkilemeye çalışmaktır. Ancak milletimiz bu oyunu bozacak ferasete sahiptir. Terörden beslenen ve medet umanlar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Bu hain saldırıyı ve bu saldırının ardında kimler varsa, kimler terörü ve teröristi destekliyorsa lanetliyorum” şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Metin Memiş daha sonra Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan iki çocuk babası polis memuru Yılmaz Dikmen’in Kırıkkale’deki ailesini ziyaret etti. Şehit Polisimiz Yılmaz Dikmen’in hemşire olan eşi Reyhan Dikmen’in de eşi gibi kutsal bir görevi yerine getirdiğini belirten Genel Başkanımız Memiş, “Polis kardeşimiz bu ülkeye hizmette şehadet mertebesine ulaştı. Arkasında, yine bu ülkeye ve insanına hizmette sınır tanımayan eşi Hemşire kardeşimiz Reyhan Hanım ve iki yavrusunu emanet bıraktı. Şehidimizin emanetleri her zaman başımızın tacıdır. Acınızı paylaşıyoruz. Her daim yanınızdayız” dedi.

Genel Başkanımız Metin Memiş’in ziyaretlerinde Genel Başkan Yardımcılarımız Kemal Çırak ve Abdülaziz Aslan ile Diyarbakır Şube Başkanımız Nurhak Ensarioğlu, Kırıkkale Şube Başkanımız Recep Akdoğan da hazır bulundu. 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo