HUZUR VE BİRLİĞİMİZİ HEDEF ALANLAR, AMACINA ULAŞAMAYACAK

Diyarbakır'ın Kulp ile Lice ilçeleri arasında yol kesen PKK’lı teröristler, aracıyla kaçmaya çalışan Doktor Abdullah Biroğul'u uzun namlulu silahla öldürdü. Silahlı saldırı sonrası bölgeye gitmek isteyen 112 ekipleri, PKK’lı teröristlerin engellemeleri nedeniyle olay yerine ulaşamadı. Sabah saatlerinde saldırıya uğrayan araca ulaşan 112 ekipleri, aracında öldürülen kişinin Kulp İlçesi Toplum Sağlık Merkezi Başkanı Doktor Abdullah Biroğul olduğunu da teşhis etti.

Geçtiğimiz haftalarda sağlık memuru ve eczacı arkadaşlarımızın katledilmesinin ardından yapılan bu hain saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyor, Abdullah Biroğul’a Allah’tan rahmet, ailesi, meslektaşları ve milletimize baş sağlığı diliyoruz.

Bu son eylem bir kez daha göstermiştir ki; eli kanlı terör örgütü ve destekçileri özgürlük, demokrasi, hak ve özgürlükler gibi söylemleriyle, kirli emel ve eylemlerini gölgelemeye, bu temiz değerleri de kirletmeye çalışmaktadır. Bölgeyi ve bölge insanını düşünmeden asker, polis, öğretmen, doktor, hemşire, sağlık görevlisi öldürmekten çekinmeyen, bebek katili terör örgütü ve mensuplarıyla bunların destekçileri ve savunucuları şunu iyi bilmelidir: Bu ülkenin birlik ve beraberliğini, huzurunu bozmaya sizin gücünüz yetmeyecektir. Çanakkale’de yazılan destanın ruhu, geleceğimizi aydınlatacak, sizin planlarınızı bozacaktır. Milletimiz oynanan oyunun farkındadır ve bu çirkin oyunlarla kandırılamayacak basirete sahiptir.

Amacı sadece bölge halkına sağlık hizmeti sunmak olan sağlık çalışanlarımıza yönelik gerçekleştirilen bu saldırı ve engellemeler terörün çirkin yüzünü bizlere bir kez daha göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle her türlü terör eylemini, destekçilerini ve işbirlikçilerini lanetliyor, terörle mücadelede şehadet mertebesine ulaşan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo