SAĞLIK CAMİAMIZIN BAŞI SAĞOLSUN

Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK’lı teröristlerin Garnizon Komutanlığı ve Tank Taburu'na roket ve uzun namlulu silahlarla saldırısı sonucu çatışmanın ortasında kalan sağlık çalışanı Eyüp Ergün ile 1’i çocuk toplam 3 kişi hayatını kaybetti.

Hastanede nöbetinin bitmesinin ardından evine gitmek üzere yola çıkan sağlık çalışanı Eyüp Ergün PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmanın ortasında kaldı. Çatışma nedeniyle ambulansların olay yerine ulaşması saatler sürdü. Burada yaralanan Ergün, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Ülkemizin içinde bulunduğu terör tehdidi hepimizin canını yakmaktadır. Bugün yaşanan bu olay bölgede görev yapmakta olan sağlık çalışanlarımızın, askerlerimizin, öğretmenlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın hayatının tehlike altında olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Görevi yalnızca insanlara şifa vermek olan sağlık çalışanlarımızın görevlerini yapamamaları, üstüne üstlük yaşamlarını yitirmeleri bölgedeki içler acısı durumu bizlere anlatmaktadır.

Sağlık-Sen olarak terör örgütlerine ve her türlü terör eylemine karşı tavizsiz bir mücadelenin sürdürülmesine olan desteğimizi buradan bir kez daha ifade ediyor, başta görev şehidimiz Eyüp Ergün’e ve yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo