LİSANS TAMAMLAMADA TERCİH ZAMANI!

Ebeler, Hemşireler ve Anneler Günü’nde talep ettiğimiz ve sözü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen Lisans Tamamlama hayata geçmiş durumda. Geçen yıl yasal düzenlemesi yapılan lisans tamamlama konusunda, YÖK çalışmalarını tamamladıktan sonra, önce başvuruları aldı, şimdi de tercih sürecine geçildi.

Lisans tamamlama adaylarının bu noktada dikkatli olması gerekiyor. Lisanslarını tamamlayacakları alan, sağlık hizmetlerinin üst öğreniminden kabul edilmeyen bölümlerden birisi ise, lisans tamamlamadan kaynaklı mali ve özlük haklarının yanı sıra kariyerlerinde de kullanamayacaklar.

Sağlık hizmetlerinde kariyer yapmanın yanı sıra, lisans tamamlamadan kaynaklı mali ve özlük haklarından faydalanmak isteyen sağlık çalışanlarımız, sağlığın üst öğrenimi sayılan bölümlerden birinde lisanslarını tamamlamalıdır.

Maliye Bakanlığı, sağlık hizmetleri sınıfına atanılabilecek herhangi bir üst öğrenimi bitirenlerin buna ilişkin zam ve tazminatlardan yararlanabileceğini açıklamıştır. Buna göre sağlık hizmetleri sınıfına atanılabilecek herhangi bir lisans programını tamamlayanlar aylık 250 TL civarında ek gelir elde edebilecek.

SAĞLIKLA İLGİLİ ÜST ÖĞRENİM SAYILAN BÖLÜMLER:

-Hemşirelik

-Ebelik

-Sağlık yönetimi

-Sosyal Hizmet

-Acil Yardım / Afet Yönetimi

-Biyoloji

-Odyoloji

-Gerontoloji

-Dil ve Konuşma Terapisi

-Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

-Beslenme ve Diyetetik

ÜST ÖĞRENİM SAYILMAYAN BÖLÜMLER:

-Fizik

-Kimya

-Zootekni

-İnsan Kaynakları Yönetimi

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo