LİSANS TAMAMLAMADA SENDİKAMIZDAN BÜYÜK BAŞARI!

Sendikamızın yoğun çabalarıyla elde edilen lisans tamamlama tercihleri bugün 14:30 itibariyle başladı. Lisans tamamlamaya başvuranlara 20 tercih yapma hakkının verilmiş olması, uzaktan eğitim tercihlerinin yanında örgün eğitim tercihlerinin bir arada sunulması ile lisans tamamlamanın çok seçenekli olması verdiğimiz mücadelenin bir sonucudur.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA HAYIRLI OLSUN…

Yüksek Öğretim Kurulu Yürütme Kurulunca Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Programları tercih ve yerleştirme işlemleri için alınan kararlar ve önemli noktalar;

1.Adaylar en az 1 en fazla 20 tercih yapabilir,

2.Yerleştirme işleminin adayların ön lisans not ortalamalarının 2 ile çarpılarak elde edilen puanlara göre sıralanarak yapılmasına, 2015 yılında yerleşen adayların bir sonraki yıl yerleştirme işlemine başvurmaları halinde ön lisans not ortalamalarının 1 ile çarpılarak yerleştirme işlemine alınacaktır. 

3.Yerleştirme işlemleri adayların beyanı üzerinden yapıldığından kayıt sırasında adayların mezuniyet tarihi, diploma ve mezuniyet not ortalamalarının yerleştikleri üniversite tarafından kontrol edilerek kayıtlarının yapılmasına, kendi lehine yanlış beyan veren adayların yerleştirmeden doğan haklarını kaybetmesine neden olacaktır.

4.Kayıtların 07-11 Eylül 2015 tarihleri arasında ilgili yükseköğretim kurumları tarafından yapılmasına, bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adayların kayıt haklarını kaybetmesine neden olacaktır.

5.Sağlık alanında lisans tamamlama programlarının her yıl katkı payı ve öğrenim ücretine ilişkin alınan Bakanlar Kurulu kararında yer almadığından adayların söz konusu lisans programlarına ilişkin belirlenen katkı payı/öğrenim ücretini ödemelerine karar verilmiştir.

TERCİH İŞLEMLERİNDE İZLENECEK YÖNTEM İÇİN BİLGİLENDİRME FORMU AŞAĞIDA EKTEDİR…

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo