Memur-Sen’in Teklifiyle 3 Yıl Şartı Tüm Kurumlarda Kaldırılıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda devam eden 3. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin 2. Toplantısında Memur-Sen’in teklifleri görüşülüyor.


Memur-Sen’in talebi doğrultusunda Çerçeve Yönetmelik’te değişklik yapılması ve 3 yıl şartının tüm kurumlardan kaldırılması kararlaştırıldı.

 

EŞ DURUMUNA KALICI ÇÖZÜM MASADAN GELDİ!

Dün Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle yaptıkları görüşmenin ardından eş durumu özründe 3 yıl hizmet şartının dikkate alınmayarak eski düzenlemeye dönülmesi yönündeki talebin masada karşılık bulduğunu söyleyen Kamu Sendikaları Heyeti ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sorunun kalıcı olarak çözülmesi için Devlet Personel Başkanlığının yönetmelikle ilgili değişiklik çalışmasını başlatmasını istedi.

 

Yalçın’ın sözlerinin ardından konuyla ilgili açıklama yapan Kamu İşveren Heyeti Başkanı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Genel Başkan Yalçın’ın diğer kamu kurumlarındaki eş durumu özrü mağdurlarının mağduriyetini gidermek için yönetmelik değişikliği teklifinin üzerine Bakan Çelik, “Milli Eğitim Bakanlığı sorunun çözümünde Sayın Milli Eğitim Bakanımızla görüşmeler yaptık. Sayın Ali Yalçın’la da görüştük. Toplu sözleşme görüşmelerinin ilk günü de söylediğimiz gibi bu yönde bir değişikliğe sıcak bakıyorduk. Öğretmenlerimizin mağdur olmaması için bu yönde bir değişiklik yapılmasını kararlaştırdık. Şu an itibariyle diğer bütün kamu kurumlarındaki çalışanlar için düzenleme çalışma da bitmek üzere” ifadeleri kullandı.


Öte yandan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın sabah dile getirdiği çağrı Kamu İşveren Heyeti tarafından kabul gördü. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Faruk Çelik, Cuma Günü, masaya teklifle geleceklerini açıkladı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo