Memur-Sen 22. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Gerçekleştirildi

Memur-Sen 22. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye ve dünya gündemine dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Yalçın, gündemin en önemli maddelerinden biri olan Toplu Sözleşme hakkında da önemli açıklamalarda bulunarak, Toplu Sözleşme masasında, yüzdelik zam + taban aylığa zam + enflasyon farkı + refah payı talebiyle müzakerelere başlayacaklarını söyledi. Yalçın daha sonra, teşkilatın öneri, teklif ve taleplerini dinledi.

 

Memur-Sen 22. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, “Toplu Sözleşme” gündemiyle Memur-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve Memur-Sen İl Temsilcilerinin katılımıyla Ankara Büyük Anadolu Otel’de başladı. Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş’in açılış konuşmasını gerçekleştirmesinin ardından kürsüye çıkan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, teşkilata hitap etti.

 

 

Başkanlar Kurulu’nda Memur-Sen Toplu Sözleşme ve Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul da bir sunum yaptı.

 

MEMİŞ: MİLLETİMİZ METANETLE BU SÜRECİ DE ATLATACAK

 

Başkanlar Kurulu’nun açılış konuşmasını gerçekleştiren Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Memur-Sen olarak, Türkiye’nin değişim ve dönüşümü yolculuğunda milletle birlikte zor süreçler yaşadıkları, insan hakları adına çok kritik virajlar atlattıklarını belirterek, “Memur-Sen olarak yine bu zor süreçte milletimizi sağduyu ve nete davet edecek cümleler kurmalıyız. Yüce Allah, İslam’a yüzlerce yıl bayraktarlık yapmış milletimizi ve coğrafyamızı, birlik ve kardeşlik ruhuyla donatsın ve düşmanlarımızın tuzaklarını ayaklarına dolasın” şeklinde konuştu.

 

111

 

Memur-Sen olarak önemli imtihan süreçleri ile karşı karşıya olduklarını da belirten Memiş, bunlardan ilkinin de toplu sözleşme olduğunu ifade etti. “Toplu sözleşme masasından alnımızın akıyla çıkacağımıza, düşmanlarımızın değil, dostlarımızın yüzünü güldürecek bir sonuçla masadan kalkacağımıza inancımızın tam olduğunu belirtmek istiyoruz” diyen Memiş, 7 Haziran sonrası Türkiye’sine dayatılan gündemlerin milletimizin umudunu ve güvenini kırmasına izin verilmemesini, Türkiye’yi gerçek gündemine odaklayacak stratejiler üreterek, Memur-Sen’in lokomotif gücünün daha etkin şekilde hissettirilmesi gerektiğini kaydetti.

 

yalçınnnnnn

 

ALİ YALÇIN, TEŞKİLATA HİTAP ETTİ

Memur-Sen 22. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye gündemine dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Yalçın, Toplu Sözleşme hakkında önemli açıklamalarda bulunarak, toplu sözleşme masasında, yüzdelik zam + taban aylığa zam + enflasyon farkı + refah payı talebiyle müzakerelere başlayacaklarını söyledi. Yalçın daha sonra, teşkilatın öneri, teklif ve taleplerini dinledi.

 

 

 

ANADOLU’DA OPERASYON YAPMA İZNİ VERMEYECEĞİZ

Büyük Memur-Sen ailesi olarak, dün ülkemizde çıkarılmaya çalışılan çok sayıda kaos ve darbe girişimlerinin karşısında yekvücut dimdik durduklarını dile getiren Yalçın, “Bugün de, yarın da ülkemizin ve milletimizin varlığını ortadan kaldırmaya, son 10 yılda elde ettiğimiz demokratik kazanımları geri götürmeye, millet iradesini ve aklını devre dışı bırakarak derin devletin faşist aklını yürürlüğe koyarak yeni vesayetler inşa etmeye kalkanlara karşı 78 milyon olarak büyük bir demokratik set oluşturacağız. Türkiye’yi kan ve gözyaşını boğarak umutsuzluk girdabına itmek isteyen küresel emperyalistlere ve onların bölgesel ve Ulasal işbirlikçilerine Anadolu’da operasyon yapma izni vermeyeceğiz” dedi.

 

 

 

Memur-Sen 22. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu GerçekleştirildiBUGÜNE KADAR YÜZLERCE KAZANIM ÜRETTİK

Toplu görüşme ve toplu sözleşme süreçlerinde bugüne kadar mali, sosyal, özlük  haklara yönelik yüzlerce kazanım ürettiklerini hatırlatan Yalçın, “Bu mali ve sosyal hakların içinde öyle kazanımlar vardı ki, insani boyut çok yüksek, insan onurunu doğrudan ilgilendiren haklardı. Hamile kadınların ve engellilerin gece nöbeti tutmaması, vardiyaya kalmaması, bakıma muhtaç hastaları olanlara kısa bir zaman dilimi de olsa izin verilmesi bunlardan bazıları. Başta bu insani kazanımlar olmak üzere tüm kazanımlarımızdan asla taviz vermeden, geri gitmeden yeni kazanımlar üreterek, erdemli sendikal yolculuğumuzu sürdüreceğiz. İnsan hayatına temas eden, insan hayatını kolaylaştıran her faaliyetin, her icranın içinde olacağız” şeklinde konuştu.

 

 

 

YÜZDELİK ZAM + TABAN AYLIĞA ZAM + ENFLASYON FARKI + REFAH PAYI

Bazı sendikaların erteleme taleplerine rağmen 3 Ağustos’ta toplu sözleşme masasına oturacaklarını vurgulayan Yalçın, “Yüzdelik zam + taban aylığa zam + enflasyon farkı + refah payı talebiyle müzakerelere başlayacağız. Memur-Sen olarak,  toplu görüşme ve toplu sözleşmelerde yüzdelik zam dışında ek ödemeler alarak, kamu görevlilerine enflasyonun üzerinde zam aldık, bu yıl yüzdelik zam artı taban aylığı isteyerek kamu görevlilerinin enflasyonun üzerinde gelir elde etmesini devam ettireceğiz. Grev ve siyaset hakkı talebimizi de sürekli gündemde tutacağız. İnşallah Memur-Sen, 3. Dönem toplu sözleşmelerde de üreteceği kazanımlarla sendikal tarihe geçecek, kamu görevlilerinin taktirini toplamaya, 850 binlere ulaşan üye sayısını 1 milyonlara çıkarmaya devam edecek” diye konuştu.

 

DSC_1099

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo