MEMUR-SEN BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI ANKARA’DA BAŞLADI

Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı, Toplu Sözleşme gündemiyle Ankara’da yapılıyor. Toplantının açılışında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Memur-Sen olarak, Türkiye’nin değişim ve dönüşümü yolculuğunda milletle birlikte zor süreçler yaşadıklarını ve demokrasi adına, insan hakları adına çok kritik virajlar atlattıklarını söyledi.

Türkiye’ye, Cumhuriyet tarihi boyunca kan kaybettiren sorunları ortadan kaldırma adına sağduyulu siyasetin ve toplumsal dinamiklerin ortaya koyduğu iradeye, öncülük ettiklerini ve en güçlü şekilde destek olduklarını belirten Metin Memiş, Yeni Türkiye’yi ekonomide, sosyal kalkınmada, hakkaniyet ve kardeşlik temelinde tamamen yerli ve tamamen milli bir kimlikle her alanda yeniden tanımlamaya ve medeniyet projeleri hayal etmeye başladıklarını kaydetti.

İçte ve bölgemizde yaşanan gelişmelerin Türkiye’nin üzerine kara bulutlar çekme niyeti taşıdığını ifade eden Memiş, Şanlıurfa’da ve Diyarbakır’da PKK tarafından şehit edilen polislerle, DEAŞ’ın kurduğu pusuda şehit olan astsubayımızı rahmetle anıyor, ayrıca canlı bomba saldırısıyla Suruç’ta hayatını kaybeden 32 vatandaşımızın ailelerine de başsağlığı diliyorum.

DEAŞ’ın da PKK’nın da bölgede kan siyaseti yürüten küresel uzantıların aşağıların en aşağısından olduğunu söyleyen Memiş, PKK ve DEAŞ terörünü ve bölgede kan siyaseti yürüten küresel uzantılarını lanetledi.

Asırlardır kardeş olmuş, komşu olmuş, dost olmuş  milletimizin birbirine düşürülmek istendiğini söyleyen Memiş, “Peki buna karşılık bize düşen nedir? Bize düşen, güzel yurdumuza fitne ve fesat tohumları ekmeye çalışan odaklara hiçbir zaman fırsat tanımamaktır. Gün, birbirimize kenetlenme ve kardeşliğimizi perçinleme günüdür. Gün, vahşete ve teröre karşı uyanık olma günüdür. Memur-Sen olarak yine bu zor süreçte milletimizi sağduyu ve nete davet edecek cümleler kurmalıyız. Yüce Allah, İslam’a yüzlerce yıl bayraktarlık yapmış milletimizi ve coğrafyamızı, birlik ve kardeşlik ruhuyla donatsın ve düşmanlarımızın tuzaklarını ayaklarına dolasın.” şeklinde konuştu.

Memur-Sen olarak önemli imtihan süreçleri ile karşı karşıya olduklarını da belirten Memiş, bunlardan ilkinin de toplu sözleşme olduğunu ifade etti. “Toplu sözleşme masasından alnımızın akıyla çıkacağımıza, düşmanlarımızın değil, dostlarımızın yüzünü gülderecek bir sonuçla masadan kalkacağımıza inancımızın tam olduğunu belirtmek istiyoruz.” diyen Metin Memiş, 7 Haziran sonrası Türkiye’sine dayatılan gündemlerin milletimizin umudunu ve güvenini kırmasına izin verilmemesini, Türkiye’yi gerçek gündemine odaklayacak stratejiler üreterek, Memur-Sen’in lokomotif gücünün daha etkin şekilde hissettirilmesi gerektiğini kaydetti.

Yeni Anayasa, inanç özgürlüğü ve kardeşlik projesi mücadelelerinde hiçbir zaman siyasetin ajandasına bağlı kalmadıklarını belirten Memiş, siyaseti çözüme zorlayan güç ve kararlılıklarının, siyaseti rayından çıkarmaya çalışan vesayet odaklarına karşı millet iktidarının en güçlü sigortası olduğunu vurguladı.

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo