Başbakan Davutoğlu Milli İrade Platformu Üyeleri ile İftarda Buluştu

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Milli İrade Platformu üyeleri ile Dolmabahçe’de düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Yemeğe Memur-Sen adına Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş katıldı.

"MİLLİ İRADENİN GEREĞİNİ YAPARIZ"

Programda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu "Milli iradenin gereği neyse o yapılır. Bir hükümet ortaklığı bu milli iradeden çıkmışsa, bunun için çaba sarf ederiz ama herkes de bilmeli ki koalisyon için yapacağımız görüşmelerde, milli iradenin yüzde 41 oranında destek verdiği kesimlerin haklarını, hukukunu ve önceliklerini hiçbir zaman tartışma konusu da yapmayız" dedi.

"DEMOKRATİK KAZANIMLARIN GERİ GİTMESİNE İZİN VERMEYİZ"

12 yıl içinde gerçekleştirilen reformlardan ve demokratik adımlardan asla taviz vermeyeceklerini ve asla geri adım atmayacaklarını kaydeden Başbakan Davutoğlu “Kimse, Türkiye'de tekrar 28 Şubat şartlarının, tekrar 12 Eylül şartlarının, olağanüstü hallerin, sınırlamaların, kısıtlamaların olacağı bir dönemi hayal etmesin ya da böyle bir dönemin geleceği kaygısını taşımasın. O günler çok gerilerde kaldı” dedi.

MEMİŞ: MİLLETİN BEKLENTİLERİ DİKKATE ALINMALI

Programda Memur-Sen adına görüşlerini dile getiren Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, millet iradesinden üstün hiçbir şeyin olmadığını söyledi. Siyasilerin, sivil toplumun ve milli iradenin sesine kulak vererek onların beklentilerine göre hareket etmesi gerektiğini kaydeden Memiş, bugüne kadar gerçekleştirilen demoratik reformların da sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo