Vefa İftarında Buluşma

Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Memur-Sen’in bugüne gelmesinde büyük pay sahibi olan, kuruluş ve sonraki süreçte yönetim kurulu üyeliği yapmış olanlarla birlikte, "Vefa İftarı"nda buluştular.

İftar programı Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcıları Günay Kaya, Mehmet Bayraktutar, Mehmet Emin Esen, Hacı Bayram Tonbul ve Levent Uslu'nun katılımıyla gerçekleşti.

Programda konuşan Yalçın, Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan’ı anarak “Mehmet Akif İnan’ın başlattığı bu hareket, sadece ücret sendikacılığı gibi dar bir alanda kalmayıp geniş coğrafyalarda mazlumun umudu olan bir vefa hareketine dönüşmüştür. Hak ve hakikat davasının öncüsü olan İnan’ın açtığı yolda yürümeye devam ediyoruz. Bugün Memur-Sen 850 bine yaklaşan üye sayısıyla kurumsal bir ihtişama dönüşmüş ve istikrarla büyümeye devam etmektedir. Akif İnan’dan bugüne kadar görev alan her yöneticimiz, bu ağır yükün farkında olup gecesini gündüzüne katarak bir vefa abidesi haline gelmişlerdir. Bizler de soylu davanın bir temsilcisi olarak, misyonumuzun bize yüklediği ağır yükün sorumluluğunda yolumuza durmadan devam ediyoruz” dedi.

Dünyanın her yerinde yaşayan mazlumlara Memur-Sen’in sahip çıktığını belirten Yalçın, “Bugün zalimin yaptığı zulmün arşa vardığı mazlum coğrafyalarda Memur-Sen, kadirşinas milletimizin uzanan vefa eli olarak görev alıyor. Filistin’de, Suriye’de, Irak’ta, Arakan’da, Doğu Türkistan’da, Patani’de, Somali’de, Bosna-Hersek’te ve Kosova gibi modern dünyanın vahşetlerine maruz kalmış mazlumların yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Nerede bir mazlum varsa biz oradayız. Diline, dinine, tenine bakmadan tüm gücümüzle yanlarında olacağız.” şeklinde konuştu.

Katılımcılara teşriflerinden dolayı teşekkür eden Yalçın, “Bugün davetimize icabet eden siz değerli ağabeylerimize teşekkür ediyorum. İnancımız ve davamızın temsilciliği için sizlerden aldığımız bu bayrak yarışında var gücümüzle çalışıyoruz. Büyük Memur-Sen ailesi olarak siz değerli kurucularımız ve eski yönetim kurulu üyelerimizin temsil noktasında dik durarak, hak davamızın neferliğini yapıyoruz. Bu bilinçle alın teri ve gözyaşı ile yoğrulmuş, hamuru ve mayası tamamıyla yerli olan Memur-Sen hareketini gelecek kuşaklara onurlu ve gururlu bir şekilde devredeceğimizin sözünü veriyoruz. ” diyerek sözlerini tamamladı.

Memur-Sen eski genel başkanlarından Fatih Uğurlu, “Değerli yöneticilerimizin bu davetinden memnuniyet duyduk. Memur-Sen felsefesinin daha güçlü olarak temsil edildiğini görmek bizlere mutluluk veriyor. Arkadaşlarımıza çıktıkları bu zor yolda başarılar diliyorum” dedi, Memur-Sen eski genel başkanlarından Ahmet Aksu ise katılımcılara selamlayıp, Memur-Sen yönetimine daveti için teşekkür etti. 

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Onursal Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ise “ Memur-Sen ülkemizde normalleşme ve sivilleşmenin önünü açan en önemli sivil toplum kuruluşudur. Ümmetin öncü kuruluşu olan Memur-Sen, üyelerinden aldığı destek ile mücadelesini sürdürüyor, büyümesini devam ettiriyor. Yeni yönetim kurulu üyelerimiz de medeniyet davamızın yılmaz temsilcileri olarak mücadeleye devam ediyor. Hepsiyle gurur duyuyoruz” dedi. 

Daha sonra programın tertip edilmesi ve davetlerinden dolayı teşekkür eden katılımcılar, Memur-Sen yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiler. 

Vefa İftar programımıza katılan isimler :

Memur-Sen Eski Genel Başkanları; Fatih Uğurlu, Dr. Ahmet Aksu, Ahmet Gündoğdu, 

Memur-Sen'e Bağlı Sendika Genel Başkanları; Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Büro-Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Gürbüz İnaltekin, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Kültür Memur-Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi

Memur-Sen Eski Yönetim Kurulu Üyeleri; 

Abdullah Tombul, Adem Solmaz, Adnan Şenol, Ahmet Kaytan, Atilla Mutlu Alkış, Cengiz Kon, Ekrem Bağcı, Ekrem Yavuz, Halil Etyemez, Halit Ortaköy, Hayati Kırlı, Hüsamettin Şanal, Hüseyin Çumak, İrfan Coşkun, İsa Doğanay, M. Emin Dindar, M. Hadi Erdoğmuş, Mahmut Kaçar, Mehmet Uçar, Muhammet Akar, Murathan Kara, Mustafa Aydın, Osman Şimşek, Özcan Kanmaz, Ramazan Yaman, Veysel Kızılarslan

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo