ÇANKIRI VALİSİ VAHDETTİN ÖZCAN’I ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUZ

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, yabancı bir ülke heyetinin ziyareti esnasında, koridordan geçmekte olan Çankırı Şube Başkanımız Tuna Dinç’in dalgınlıkla, heyetten bir kişiyle fiziki bir temas yaşaması sonrası, valilik makamına yakışmayacak ifadeler kullanmıştır.

Kaza ile ve tamamen istem dışı gerçekleşen olay sonrası, Şube Başkanımız söz konusu kişiden özür dilemesine karşın, Vali Özcan daha sonra Şube Başkanımızı makamına çağırtarak hakaretlerde bulunmuş ve rencide etmiştir.

Valilik makamı, bir ilde devletin temsil yeri, makamdakiler de devletin temsilcisidir. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız bu milletin tamamını kucaklayıp, birlik ve beraberlik mesajlarıyla Yeni Türkiye’ye giden yolu inşa etmektedir. Ancak Çankırı Valisi Sayın Vahdettin Özcan, bir sivil toplum örgütünün temsilcisine, kaza ile yaşanan bir olaydan dolayı, herkesin gözü önünde rencide edici sözler söylemiş ve makamın verdiği yetkiyle, olayı güç savaşına döndürmüştür. Yaşanan, bu olay Yeni Türkiye’ye yakışmamaktadır. Eski Türkiye’nin bürokratik oligarşisiyle Yeni Türkiye’ye gidilmeyeceği bilinen bir gerçek olmasına karşın, ayak diremeler sadece bu kişilerin niyetlerini ortaya koymaktadır.

Çankırı Valisi Sayın Özcan’ı, hatadan dönmenin veya hatasını fark etmesinin erdemliliği ile Şube Başkanımız Tuna Dinç’ten özür dilemeye davet ediyoruz. Aksi durumda, Sayın Vali hakkında Şube Başkanımız yasal haklarını kullanarak yargı yoluna başvuracaktır. Sağlık-Sen olarak biz de Şube Başkanımızın bu haklı davasında sonuna kadar her türlü destekçisi olacağımızı açıklıyoruz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo