Türkiye Gençliği Evrensel Sorumluluk Üstlenmelidir

Türkiye Gençliği Evrensel Sorumluluk Üstlenmelidir

Büyük Memur-Sen ailesi olarak, milli  mücadelenin ilk adımı, milletin yeniden şahlanarak ayağa kalktığı, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı  süreci  temsil eden 19 Mayıs Bayramı’nın 96. Yıldönümünü kutluyoruz. Bu vesileyle gençliğin temel misyon ve sorumluluğunun ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma ve dünya ülkeleri arasında saygın bir noktaya getirme olduğunu hatırlatıyoruz.


Bu temel misyon ve vizyonu gerçekleştirmek için günümüz gençliğinin Yeniden Büyük Türkiye ve adil bir dünya idealine inanması ve bu inancının gereği olarak yerine getirmesi gerekmektedir. Bu da, ahlaki değerlerin yanında bilim ve teknoloji alanında hep ön saflarda yer alması, dünyanın gelişmiş ülkelerinin gençleriyle her alanda yarışır hale gelmesiyle mümkündür.


Bu kapsamda, Yeniden Büyük Türkiye’nin inşası ve adil bir dünyanın ihyasında rol alacak gençliğin yetişmesi için kurduğumuz Genç Memur-Sen, ülkemizin dört bir yanında yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle kadim medeniyetimizin inşasında ve bu inşada görev alacak nitelikli gençlerin yetişmesinde aktif sorumluluk almaktadır.


Çağını aşan bir vizyona sahip olmanın, ufkun ötesini görebilmenin, ufkun ötesine göre hamleler yapabilmenin öneminin şuurunda olan Türkiye gençliği ve Genç Memur-Sen üyeleri, Türkiye’nin umudu ve geleceği gençlerdir. Türkiye Cumhuriyeti, bu  gençlere emanettir. Bu emaneti kadim medeniyetimizin değerleriyle birlikte geleceği taşımak bu gençliğin asli sorumluluğudur.


Milletimizin kardeşliğini pekiştirecek çözüm sürecinin başarıyla tamamlanmasında, güçlü Türkiye’nin kurulmasında temel harç olacak yeni anayasanın yapılmasında, ülkemizin dünya ekonomileri içinde ilk  onda yer alması yolculuğunda gençlik elini taşın altın koymalıdır. Türkiye’nin eğitimde  orta kalite, ekonomide orta gelir tuzağından kurtulmasının yolu bilime daha çok imkan ve zaman ayırmaktan geçmektedir.
Bu noktada,  gençlerimiz zamanlarının büyük bir  bölümünü  okuma, araştırma, sorgulama ve patent üretimine ayırmalıdır. İlim, kültür ve sanat alanlarında da dünya markası haline gelecek Türkiye gençliği, geleneksel sanatlarımızla geleceğe doğru medeniyet köprüleri kurmalıdır.


Medeniyet coğrafyamızın kutup yıldızı gibi parlayan Türkiye gençliği ve Genç Memur-Sen, gelişmenin, değişimin ve dönüşümün öncülüğünü yapmalıdır. Genç Memur-Sen de Türkiye gençliğinin çatı kuruluşu olma yolunda anlamlı faaliyetlerin altına imza atmaya devam etmelidir.

 

19 Mayıs Bayramı’nın 96. Yıldönümünü vesilesiyle Yeniden Büyük Türkiye’nin inşasında ve adil bir dünyanın kurulmasında küresel aktif sorumluluk alan gençlerimizin bayramını bir kez daha kutluyor, geleceklerinin aydınlık olmasını diliyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo