“Paraleller, Yalancılar, İstismarcılar”

Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, 17-25 Aralık darbe girişiminden bu yana sürekli yalan üreten, fitne üreten paralel medyanın şahsını ve Memur-Sen’i yıpratma amacıyla yalanla kurgulanmış haberlerine devam ettiğini söyledi. 

Genel Başkan Metin Memiş, Zaman Gazetesinin “Paralel Yalanı Özür Diletti” başlığıyla yaptığı haberin “17-25 Aralık darbe girişiminden bu yana adeta bir zübük siyaseti yürüten paralel medyanın yeni bir kurgusu olduğunu belirterek, “Paralel yapı ve tetikçi medyası, bu yayınlarla geçmişin kaos heveslisi ideolojik örgütlerinden daha mahir olduklarını görmemizi sağlıyor” dedi. 

Memiş, paralel yapının 17-25 Aralık operasyonlarıyla ülke ekonomisi ve itibarının zarar görmesi için çalıştığını, bütün toplum kesimlerini ve kamu çalışanlarını da kurdukları fitne tezgahına alet etme gibi kirli bir amaç güttüğünü belirterek, “Ben bunları her gittiğim yerde anlatıyorum. Bundan sonra da anlatmaya devam edeceğim. 2013 yılında imza attığımız toplu sözleşmeyi memura çifte bayram diye alkışlayan bunlardı. Şimdi toplu sözleşmeyi başarısız ilan edenler yine bunlar. Bunlar fitneci ve iftiracıdır” şeklinde konuştu. 

Aile hekimlerinin sorularına cevap verdiği bir toplantıda da bu görüşlerini paylaştığını söyleyen Memiş, paralel medyanın bir kaç aile hekiminin tepkisi üzerinden yalan bir haber ürettiğini belirterek şöyle dedi: 

“Sözkonusu toplantıda, aile hekimlerinin sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin en kapsamlı ve çözüm odaklı sunumu gerçekleştirdim. Toplu sözleşme kazanımlarımızla ilgili konuşmamda paralel medya ifademe tepki gösteren bir kaç aile hekiminin dikkatini anlattığım hususlara yöneltmek amacıyla kendilerini rencide etmek amacı gütmediğimi ve yanlış anlaşılma olduysa özür dilediğimi ifade ettim. Paralel yapı bu ifademi kendilerinden özür dilediğim hayaliyle başlığa taşıyarak ne kadar hezeyan içinde olduğunu birkez daha göstermiştir.

Sağlık-Sen olarak bizler kimden özür dileyip, kimden özür dilemeyeceğimizi çok iyi biliriz. Bir kez daha ifade ediyoruz ki biz Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak asla paralel yapı ve uzantılarından ne özür diler, ne de medet umarız.

Asıl, bu milletten, bu vatandan özür dilemesi gerekenler anlaşılıyor ki bunun yerine yalan, iftira ve çarpıtma kültürlerine devam etmeyi kendilerine daha çok yakıştırıyorlar.

Memur-Sen ve Sağlık-Sen paralel yapıdan asla özür dilemez. Milli iradeden, milletinden yana olan, şimdiye kadar darbelere ve darbecilere karşı hep dik duran Memur-Sen ve Sağlık-Sen, 17-25 Aralık darbe girişiminin de karşısında dimdik durarak milletimizin, kamu çalışanlarının iradesine sahip çıkmış, milletin sinesindeki yerini korumuştur. Memur-Sen ve Sağlık-Sen bundan sonra da, çizgisinden sapmadan, milletinden ve değerlerinden kopmadan yoluna devam edecek, yaptıklarıyla milletimizi sukutu hayale uğratanlara, yalanı, fitneyi meziyet edinenlere özür diletinceye kadar da mücadelesini sürdürecektir.”

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo