ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Karşılıksız sevginin dünyadaki yegâne kaynağı olan annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun. Ayakları altına cennet serilen annelerimiz için, yılın bir gününün ayrılması veya senede bir gün hatırlanması, kutlanması ve önemsenmesi elbette düşünülemez. Hayatın her anında, yaşadığımız müddetçe annelerimize sevgi ve saygımızı eksik etmemek gerekir.

Anneler; ailenin merkezi, medeniyetin beşiği, geleceğin teminatı, hayatımızın anlamıdır. Geleceğin şekillenmesi, ideallerimizin hayata geçmesi annelerin yetiştirdiği nesiller tarafından gerçekleştirilecektir. Bu bakımdan annelerimize büyük sorumluluk düşmektedir. Milli ve manevi değerlerimizi önceleyen, dinimizin gerektirdiği şekilde yetiştirecekleri evlatlar, ülkemizi ve ideallerimizi yüceltecek, daha ileri taşıyacaktır.

Evinin hanımı, çocuklarının annesi olmanın yanında çalışma hayatında da yer alan annelerin önündeki engellerin kaldırılması da büyük önem taşımaktadır. Sağlık-Sen olarak, ücretli ve ücretsiz doğum izinlerinin uzatılması, süt izni süresinin uzatılması, süt izni sürecinde nöbet muafiyeti getirilmesi gibi hakları elde etmemizin yanında, çalışma hayatındaki kılık kıyafet zorunluluğu gibi bir uygulamanın kaldırılmasındaki mücadelemiz de çalışan annelerimiz için yaptığımız çalışmalardan bazılarıdır.

Yılın bir günü değil, her günü hatırlanması ve hak ettiği değerin verilmesi temennisiyle bütün annelerin gününü kutluyoruz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo