MEMUR-SEN’DE YENİ DÖNEM

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan Memur-Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa seçilen Ali Yalçın ve yönetimi devir teslim töreni ile görevi devraldı.

Memur-Sen Genel Merkezi’nde yapılan “Devir Teslim Töreni” ile Ali Yalçın yönetimi göreve başladı. Memur-Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa seçilen Ali Yalçın görevi Memur-Sen eski Genel Başkan Vekili Günay Kaya’dan devraldı.  Törende Memur-Sen Onursal Başkanı Ahmet Gündoğdu da bulundu.

MEMUR-SEN’İN DURUŞU DEVAM ETMELİ

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve yönetimine başarılar dileyen Memur-Sen Onursal Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen olarak özelde üyelerin, genelde insanlığın sancısını çekerek hareket ettiklerini vurgulayarak, “Ülke sevdamızla, güçlü kadrolarımızla yol aldık. Her zaman en iyiyi yapmak istedik. Şimdi bu başarılara yenilerini ekleyecek bir kadro göreve başlıyor. Bütün çalışmaların en iyisini, 800 bin üyemiz, milletimiz ve bütün ümmet göreve başlayan yönetimden bekliyor” şeklinde konuştu.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya ise, “Memur-Sen olarak, tek liste ile kongreye gittik ve bir şölen yaşadık. Bu bizim birlik ve kardeşliğimiz ortaya koyan bir tabloydu. Bundan sonra da kardeşliğimizi derinleştirecek, mazlumlara daha güçlü şekilde el uzatacağız. Onursal Genel Başkanımız Ahmet Gündoğdu’ya teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

KUTLU YOLCULUKTA TER DÖKENLERİ UNUTMAYACAĞIZ

Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan’ı anarak başlayan konuşmasına başlayan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Büyük Memur-Sen ailesinin yokluk ve imkânsızlıklar içinde tohumunu eken ve sağlam ilkelerle alt yapısını oluşturan kurucu genel başkanımız Mehmet Akif İnan ağabeyimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Sendikal hareketin büyümesinde, sendikal hakların kazanılmasında ve Türkiye’nin demokratikleşme yolculuğunda aktif sorumluluk alan, bu noktada risk üstlenmekten çekinmeyen ve sivil toplum alanındaki hizmetlerine nokta koyarak sivil siyaset alanında hizmet üretmek üzere yolculuğa çıkan yükseliş döneminin Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’ya da sivil siyasette başarılar diliyorum. Sayın Gündoğdu’nun sivil siyasete adım atmasıyla birlikte genel başkanlık görevini üstlenen ve konfederasyonumuzu başarıyla genel kurula taşıyan yüksek temsil kabiliyetine sahip Sayın Günay Kaya’ya da takım ruhu içinde özveriyle çalışmasından dolayı Büyük Memur-Sen ailesi adına teşekkür ediyorum. Allah bu kutlu yolculukta ter döken ve katkı sunan herkesten razı olsun” dedi.

ZAMAN BİRLİK VE KENETLENME ZAMANI

“Zaman birlik ve kenetlenme zamanı. Zaman yeni ufuklara ve hedeflere koşma zamanı” diyen Yalçın, “Öncelikli hedefimiz 1 Mayıs ve 15 Mayıs olacak. Bütün dikkat ve enerjimizi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü anlamına uygun bir ruhla kutlamak ve 15 Mayıs yetki mücadelesini başarıyla tamamlayarak Memur-Sen ismine yakışır bir görüntü ve sonuç üretmek için kullanacağız. 1 Mayıs’ta küresel emperyalistlerin oyun ve tezgahına gelerek ülkemizi kaos ortamına çevirmek isteyenlerin karşısında yer alacağız. 15 Mayıs hedefimiz ise, tüm sendikalarımızın yetkilerini koruyarak, üye sayılarını daha üst seviyelere çıkarmak olacaktır. Bu noktada yoğun olarak sürdürdüğümüz kampanyalara hız kazandıracağız” diye konuştu. 

YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE VE ADİL BİR DÜNYA İNŞAA EDECEĞİZ

2016-2017 yıllarına kapsayan toplu sözleşme görüşmelerine çok sıkı bir şekilde hazırlanacaklarının altını çizen Yalçın, 7 Haziran’da milleten yetki alarak kurulacak hükümetin, toplu sözleşme masasına kamu görevlilerinin beklentilerini karşılayacak tekliflerle geleceği noktasında iyi niyetli yaklaşım içerisinde olduklarını belirtti. Büyük Memur-Sen ailesi olarak, orta ve uzun vadede ise, Yeniden Büyük Türkiye ve adil yeni bir dünyayı inşa ve ihya etmek için çalışacaklarını vurgulayan Yalçın, “Bu inşa ve ihya yolculuğunda en büyük rehberimiz ve yol haritamız kadim medeniyet değerlerimiz olacaktır” şeklinde konuştu.

Öte yandan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu da, görevi Ekrem Yavuz’dan devraldı. Yeni dönemde daha fazla ter akıtacaklarını dile getiren Uslu, “Yolumuz açık, yönümüz hakikat olsun. Ümmet-i Muhammed, milletimiz ve mazlumlar için bir olalım. Kamu görevlileri ve büyük Memur-Sen ailesi için bir olalım” dedi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo