‘YENİ TÜRKİYE’ PROGRAMINDA BİRARADAYDIK

Sendikamız tarafından Yeni Türkiye; 28 Şubat, 17-25 Aralık, Başkanlık Sistemi, Yeni Anayasa ve Çözüm Süreci’ne yönelik program düzenlendi. Memur-Sen 5. Olağan Genel Kurulu’nun yapıldığı Büyük Anadolu Oteli’ndeki programa konuşmacı olarak Gazeteci-Yazar Ekrem Kızıltaş ile Ülke TV Haber Sunucusu İlker Uykal katıldı.

Panelin açılışında konuşan Genel Başkanımız Metin Memiş, Sağlık-Sen’in darbelere ve darbecilere hiçbir zaman boyun eğmediğini, dik durduğunu söyledi. 28 Şubat’ta post modern darbe yapıldığını söyleyen Genel Başkanımız, günümüzde de bunun değişik şekillerde karşımıza çıktığını ifade etti. 17 ve 25 Aralık operasyonlarının milli iradeye karşı kurulan bir kumpas olduğunu kaydeden Memiş, Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak her türlü darbelere ve darbecilere karşı olduklarını kaydetti. Memiş, “Biz, 28 Şubat’ı yaşadık. Baskı ve zulümlere boyun eğmedik. 27 Nisan e-muhtırasına karşı çıktık ve Ortak Akıl mitingleriyle milli iradeyi meydanlardan haykırdık. Aynı şekilde 17-25 Aralık operasyonları ve Gezi olaylarında kurulan kumpasa dikkat çektik, milli iradenin yanında yer aldık” şeklinde konuştu.

Genel Merkezimiz tarafından teşkilatımız için düzenlenen ve Ülke TV haber spikeri İlker Uykal’ın moderatörlüğünü yaptığı programda konuşan Gazeteci-Yazar Ekrem Kızıltaş ise, 28 Şubat’tan günümüze kadar yaşanan süreçlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 28 Şubat’ta askeri vesayetin hakim olduğunu, milli irade ve millet iradesinin devre dışı bırakıldığını belirten Kızıltaş, günümüzde de benzer operasyonların yapılmak istendiğini dile getirdi. Gezi olayları ve 17-25 Aralık operasyonlarını 28 Şubat’ta yapılanın başka bir şekilde uygulanmak istenmesi olarak değerlendiren Kızıltaş, milli iradenin galip geldiğini ifade etti. Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in bu süreçlerde milli iradenin yanında yer almasının önemine dikkat çeken Kızıltaş, sivil toplum örgütlerinin demokrasiden yana olmasının demokrasiyi güçlendirdiğini ifade etti.

Ekrem Kızıltaş, konuşmaların ardından katılımcıların sorularını cevaplandırdı.


FOTO GALERİ

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo