Memiş: “Genel Seçimler Öncesi Oynanan Oyunlara Dikkat Etmeliyiz”

Ankara 2 No’lu, Antalya, Balıkesir, Çorum ve Muğla Şubelerimizin İl Divan Toplantıları gerçekleştirildi.

Ankara 2 No’lu Şube Başkanlığımızın İl Divan Toplantısı’na katılan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Memur-Sen teşkilatı olarak Yeni Türkiye’nin önünü açacak projelere imza atmaya devam ederken ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozmak için de çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Memiş, Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in her zaman üyesi ve milleti adına sendikacılık yaptığını, günü kurtarma adına değil geleceği düşünerek bu yönde çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Geçmişte sendikacılık adı altında millet iradesine karşı bazı odaklarla işbirliği yapan sivil toplum örgütleri olduğunu kaydeden ve bunların zaman içinde millet tarafından silindiğini kaydeden Genel Başkanımız Metin Memiş, Memur-Sen ailesi olarak her zaman bu yapılara karşı durduklarını ve durmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Son dönemde Türkiye üzerinde farklı senaryolar kurgulandığını ve zaman zaman bunu uygulamaya koymak için çeşitli eylemler yapıldığını kaydeden Memiş sözlerini söyle sürdürdü: “Haziran seçimleri ülkemiz için büyük önem taşımaktadır. Görüyoruz ki bazı kirli oyunlar seçimler öncesi oynanıyor. Bunun son örneğini şehit savcımız Mehmet Selim Kiraz olayında yaşadık. Bundan sonra olacaklara dikkat etmeliyiz ve millet olarak şer odaklarına karşı birlik olmalıyız.”

“ÇALIŞANLARIMIZ SAĞLIK-SEN’İN FARKINI ÇOK BİLİYOR”

Bugün Sağlık-Sen’in kazanımlarını kendi kazanımları gibi gösteren sendikalar olduğunu belirten Genel Başkanımız Metin Memiş sağlık çalışanlarının diğer sendikalarla Sağlık-Sen arasında farkı çok iyi bildiklerini söyledi. Sağlık-Sen’in yetkili sendika olmasında itibaren sağlık çalışanları adına birçok kazanım elde ettiğini belirten Memiş, “Sağlık- Sen’in kazanımları ortadadır. Bizden önce yetkili olanların ne yaptığına ve bizlerin yetkiyi aldıktan sonra neler elde ettiğimize bakılırsa aradaki fark çok net görülecektir. Çalışanlarımız adına mücadelemizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİMİZ, ŞUBELERİMİZİN İL DİVAN TOPLANTILARINA KATILDI

Çorum Şube Başkanlığımızın İl Divan Toplantısı’na Genel Başkan Vekilimiz Semih Durmuş katıldı.

Genel Başkan Yardımcılarımız Kemal Çırak ve Himmet Bayar Muğla Şube Başkanlığımızın toplantısına katılırken Genel Başkan Yardımcılarımız İdris Baykan ve Abdülaziz Aslan Balıkesir Şubemizin İl Divan Toplantısı’na katıldı.

Antalya Şube Başkanlığımızın İl Divan Toplantısı’na ise Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Örnek katıldı.


  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo