Genel Başkanımız Metin Memiş Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Görüştü

Genç Memur-Sen tarafından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ankara’da “Çanakkale Ruhu ve Gençlik” konulu bir program gerçekleştirdi. Genel Başkanımız Metin Memiş programda Cumhurbaşkanı Erdoğan’la kısa bir görüşme yaptı.

 

Sendikamız tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenen “Ebeler, Hemşireler ve Anneler Günü”nde verilen yıpranma payı ve lisans tamamlama sözü ile ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bilgi veren Genel Başkanımız Metin Memiş konu ile ilgili henüz somut bir adım atılmamasının üzüntü verici olduğunu iletti. Genel Başkanımız Memiş, Cumhurbaşkanımızın sağlık çalışanları için yıpranma payı, lisans tamamlama ve kreş imkânı sunulması talimatlarına rağmen gelinen noktayı Sağlık-Sen olarak tatmin edici bulmadıklarını dile getirdi.

 

Görüşme sırasında konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a bir rapor sunan Memiş özellikle yıpranma payı konusunda Sağlık-Sen olarak bir çalıştay gerçekleştirdiklerini ve çalıştayın sonuçlarını ilgili makamlarla paylaştıklarını ifade etti. Sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’na önemli müjdelerle girmeyi beklediğini ancak yetersiz çalışmalardan dolayı henüz somut bir gelişme olmadığını kaydeden Memiş, sağlık çalışanlarının hayal kırıklığına uğradığını söyledi. Diğer sendika ve meslek örgütlerinin bugün iş bıraktıklarını ancak Sağlık-Sen olarak kendilerinin iş bırakmadığını da Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a ifade eden Memiş sahada yeni bir söylem geliştirdiklerini anlattı. Memiş, Sağlık-Sen olarak  “Bugün işimizi bırakmıyoruz ama bu işin peşini de bırakmıyoruz” sloganı ile Tüm Türkiye’de eş zamanlı basın açıklamaları yaptıklarını belirtti.

 

Genel Başkanımız Metin Memiş’in taleplerini dinleyen ve sendikamız tarafından hazırlanan raporu alan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, konu ile ilgili çalışmaları yakından takip edeceğini söyledi.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo