Genel Başkan: Her Zaman Sahada ve Çalışanın Yanında Olduk

Genel Başkanımız Metin Memiş Ankara, Eskişehir ve Bursa’da saha ziyaretleri gerçekleştirerek sağlık çalışanlarıyla buluştu. Memiş ziyaretlerinde kadın çalışanlarımıza karanfil vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Genel Başkanımız Metin Memiş ziyaretlerin ardından Genel Başkan Yardımcımız Kemal Çırak’la birlikte Bursa Şube Başkanlığımız İl Divan Toplantısı’na katıldı.

Sağlık-Sen’in yetkili sendika olduğu günden bugüne çalışanlar adına pek çok kazanım elde ettiklerini belirten Genel Başkanımız Metin Memiş, bununla yetinmeyip sadece sendikal alanda değil akademik ve sosyal alanda da pek çok çalışmaya imza attıklarını söyledi.

Vizyon sendikacılığı odaklı bu anlayışla sendikacılığa yepyeni bir anlayış getirdiklerini kaydeden Genel Başkanımız Memiş, yaptıkları bu çalışmaların başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere Türkiye’de pek çok kuruma yol gösterici nitelikte olduğu ifade etti.

ÇALIŞANLARIMIZIN DAHA İYİ ŞARTLARDA GÖREV YAPMASI İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

Bugüne kadar yaptıkları ile Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in farklı bir çizgide olduğunu kaydeden Memiş, her zaman ve zeminde çalışanların yanında olduklarını belirterek onların çalışma koşullarını daha iyi şartlara taşıma gayretinde olacaklarını söyledi.

Son olarak sağlık çalışanlarının yıllardır beklediği yıpranma payı, lisans tamamlama ve kreş hakkı ile ilgili çalışma yaptıklarını ve bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilettiklerini kaydeden Memiş “Bu taleplerden kreş hakkı sonuçlandı. Lisans tamamlama ve yıpranma payı konusunda da sona gelindi. Çalışmalar tamamlanmak üzere. Bu konu neticelenince ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması konusuna ağırlık vereceğiz. Söylediğimiz gibi; 2015 yılının ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması yılı olması için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

TEKİRDAĞ ŞUBEMİZ İL DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Tekirdağ Şube Başkanlığımız da İl Divan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Genel Başkan Vekilimiz Semih Durmuş ile Genel Başkan Yardımcılarımız İdris Baykan ve Himmet Bayar katıldı.


FOTO GALERİ

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo