MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ; ÇEVRE SAĞLIĞI TEKNİKERLERİ GÖREVLERİNE GERİ DÖNÜYOR

Danıştay 12. Dairesi, Sağlık-Sen’in baştan beri takip ettiği ve çözülmesi için yoğun çaba gösterdiği mahkeme kararıyla görevlerine son verilen çevre sağlığı teknikerlerinin davasında, ‘tüm atamaların iptali’ konusunda yürütmeyi durdurma kararı verdi. Davada kısmen kabul, kısmen de ret kararı veren Danıştay 12. Dairesi, dosyayı esastan görüşecek ve daha sonra nihai kararını verecek.

Bu aşamada, Ankara 15. İdare Mahkemesi’nin ‘tüm atamaların iptali kararına’, yürütmeyi durdurma kararı verildiğinden, görevine son verilen çevre sağlığı teknikerleri görevlerine geri dönecek. Sağlık-Sen olarak, geçen süre içinde ekonomik kayıp da yaşayan çevre sağlığı teknikerlerinin kayıplarının da telafisi için çalışacağız.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Genel Başkanımız Metin Memiş, bir mağduriyetin giderildiğini, adaletin yerini bulduğunu söyledi. Kazanılmış hakkın geri alınmasının yanlışlığına baştan beri dikkat çektiklerini belirten Genel Başkanımız Memiş, “İlk günden beri çevre sağlığı teknikeri arkadaşlarımızın yanlarında olduk. Onların sorunlarını gerek bakanlık, gerekse siyaset kurumunun her aşamasına taşıyarak çözülmesini istedik. Gelinen noktada, Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararı vermesi, çevre sağlığı teknikeri arkadaşlarımızı olduğu kadar bizleri de sevindirmiştir. Sağlık-Sen olarak, laf üretmiyor, çalışıyoruz. Elde ettiğimiz kazanım ve başarılar da bunun bir göstergesidir” şeklinde konuştu.

ÇEVRE SAĞLIĞI TEKNİKERLERİNDEN GENEL BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Mahkeme kararı ile mağduriyetleri giderilen çevre sağlığı teknikerleri Sağlık-Sen'in konu ile ilgili çalışmalarından dolayı Genel Başkanımız Metin Memiş'e teşekkür ziyaretinde bulundular. 

Sağlık-Sen'in mağdur oldukları ilk günden beri yanlarında olduklarını ifade eden çevre sağlığı teknikerleri, sorunun çözümünde sendikanın çabalarının kendilerine güç verdiğini ifade ederek Genel Başkanımız Metin Memiş'e verdiği destekten ötürü teşekkür ettiler.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo