ÇÖZÜMDE SİLAHLARIN SUSMASI ÖNEMLİ BİR ADIM

Ülkemiz, çözüm sürecinde önemli bir noktaya gelmiştir. Silahların susması ve terör örgütünün silahla mücadele yönteminden vazgeçerek siyaset kurumuna yönelmesi, ülkemiz adına, çözüm süreci adına önemli bir adımdır.

Şimdiye kadar silahların susması, anaların ağlamaması temelinde, kırmızı çizgilerimiz korunarak yürütülen çözüm sürecine baştan beri destek vermiş bir sivil toplum örgütü olarak, silah bırakma çağrısını önemsiyor ve bu çağrının bir kazaya kurban gitmeden hayata geçmesini bekliyoruz. Bu çağrılar bir niyet beyanı olarak kalmamalı, hayata geçmesi için bu sözü verip, çağrıda bulunanlar da bu adımlarının arkasında durmalıdır. Bunun yanı sıra toplum olarak çözüm sürecine yönelik provokatif eylem ve söylemler konusunda uyanık olmalı; sürecin sekteye uğratılması için çalışanlara fırsat vermemeliyiz. Aklı selim galip gelmeli, bu ülkedeki kaostan, kan ve göz yaşından beslenenlerin hevesleri kursaklarında bırakılmalıdır.

Gelinen süreçte silahların susmasına yönelik çağrının yanı sıra, mücadele yöntemi olarak siyaset kurumunun seçilmiş olması son derece önemlidir. Sorunların çözümünde siyaset kurumunun adres olarak gösterilmesi, sürecin başarıya ulaşmasına yönelik beklentilere de pozitif bir katkı yapacaktır.

Analar ağlamasın, ülkemiz zarar görmesin, diye baştan beri bu süreçte elini değil gövdesini taşın altına koymanın bilinciyle, en kısa sürede çözüm sürecinin başarılı bir şekilde yürütülmesi ve sürecin en sağlıklı şekilde sonuca ulaşması en büyük arzumuzdur.

Çözüm sürecine bütün gücüyle destek olmuş milletimizin beklentileri boşa çıkarılmamalı, sorumluluk sahibi kişilerin, toplumsal hassasiyetleri gözeterek hareket etmeleri gerekmektedir. Milletimizin herhangi bir mensubunu incitecek, hassasiyetlerini görmezden gelecek her türlü söz ve eylemler, felaket ve kaos severlerin ekmeğine yağ sürecektir. Bu sebeple toplumsal hassasiyetler doğrultusunda yürütülen çözüm sürecine yönelik desteğimizi bir kez daha ifade ediyor, gelinen süreci olumlu bulduğumuzu açıklıyoruz.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo