GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SAYILARINI AÇIKLIYORUZ!

Sendikamızın yoğun çalışmaları sonucu sağlık çalışanlarının uzun süredir beklediği Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı ile ilgili kadro ve bu kadrolara yapılacak atama sayılarına ilişkin rakamları açıklıyoruz.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun sendikamızı ziyaretinde gündeme gelen Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı ile ilgili Bakan Müezzinoğlu çalışmaların tamamlandığını açıkladı.  Görevde yükselme sınavının 27 Haziran 2015’de, unvan değişikliği sınavının ise 28 Haziran 2015 tarihinde yapmayı planladıklarını kaydeden Bakan Müezzinoğlu sınavların çalışanlara hayırlı olmasını diledi. Genel Başkanımız Metin Memiş’de görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları için Bakan Müezzinoğlu’na tüm çalışanlar adına teşekkür etti.

GÖREVDE YÜKSELME SINAVI İLE 3430 KADRO

200 Şube Müdürü

175 Şef

1250 VHKİ

1075 Memur

730 Şoför kadrosu için görevde yükselme sınavı yapılacak.

 

KURUM İDARİ KURUL TALEPLERİMİZ HAYATA GEÇİYOR

 

Görevde yükselme sınavı ile birlikte uzun bir aranın ardından 7 yıl sonra ise 2 bin 721 sağlık çalışanı için Unvan Değişikliği Sınavı yapılacak. KİK taleplerimiz arasında yer alan unvan değişikliği sınavının da tüm sağlık çalışanlarımız için hayırlı olmasını dileriz.

 

Sendikamızın girişimleri sonucu il içerisindeki yer değişikliklerine de yeni düzenlemeler getirildi. Sağlık çalışanlarının il içerisinde yer değiştirmelerini düzenleyecek İl İçi Yer Değişikliği Yönergesi de yayınlanarak bu konudaki düzensizliğe son verilecek. Sağlık-Sen’in, Kurum İdari Kurul Talepleri’nden olan bu yönerge ile kurumların ve yöneticilerin insiyatifine bırakılmış olan il içi tayinlere de yeni bir düzenleme gelecek.

Sağlık personeli dışında kalan ve ‘Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ kapsamında olmayan çalışanlar için ise ayrıca bir yönerge çıkarılarak bu konudaki ihtiyaç da karşılanmış olacak. Hatırlanacağı gibi halihazırda bu sorun da kurumların inisiyatifine bırakılmış durumdaydı.

Genel Başkan Metin Memiş yaptığı değerlendirmede Sağlık-Sen’in sonuç odaklı ve proaktif sendikacılık anlayışı ile tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için kazanımlarına devam edeceğini ifade etti.

 

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVLARININ DUYURUSU İLAN EDİLDİ: AYRINTILAR İÇİN TIKLAYINIZ

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo