Müsteşar Gümüş’le Gündemdeki Konuları Görüştük

Genel Başkanımız Metin Memiş Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş’ü ziyaret etti. Memiş ziyarette Müsteşar Gümüş’e yıpranma payı, nöbet ücretleri, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı ile ilgili taleplerini aktardı.

Sağlık çalışanlarının özellikle yıpranma payı konusunda önemli beklentileri olduğunu Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş’e aktaran Genel Başkanımız Metin Memiş, bu konunun en kısa zamanda sonuca ulaştırılarak sağlık çalışanlarının bu beklentisinin karşılanması gerektiğini ifade etti.

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı ile ilgili de sağlık çalışanlarından önemli ölçüde talep olduğunu kaydeden Memiş, sınavlar ile ilgili takvimin en kısa sürede açıklanarak uygulamaya konmasını talep etti.

GÜMÜŞ: “YIPRANMA PAYI İLE İLGİLİ ÇALIŞMA SÜRÜYOR. GÖREVDE YÜKSELME ve UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI BU YIL YAPILACAK”

Genel Başkanımız Metin Memiş’in ziyaretinden sonra açıklama yapan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş yıpranma payı ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek bu çalışmanın 14 Mart Tıp Bayramı’na yetiştirilmeye çalışıldığını söyledi. Sağlık çalışanlarına 14 Mart’ta müjdeyi vermek istediklerini kaydeden Gümüş, nöbet ücretlerine ilave zam ve döner sermaye ücretlerinin emekliliğe yansıtılması ile ilgili de çalışma yapıldığını söyledi.

Unvan değişikliği sınav ilanının Mart ayında verileceğini kaydeden Gümüş başvuruların Nisan ayında alınacağını ve 28 Haziran 2015 tarihinde ise sınavın yapılmasını planladıklarını kaydetti.

Görevde yükselme sınavı içinde yine Mart ayında ilan verileceğini ifade eden Gümüş, bu sınavın ise 27 Haziran 2015 tarihinde yapılmasının planlandığını söyledi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo